6 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Szlachetna Paczka 2018

Szanowni Państwo, pragniemy poinformować, że w  bieżącym roku ponownie w naszym mieście ruszyła ogólnopolska akcja SZLACHETNA PACZKA 2018. Chcemy pokazać, że nie jest nam obojętny los potrzebujących rodzin z naszego miasta. Zwracamy się z propozycją zaangażowania w ten projekt.

szlachetna.jpeg

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt pomocy dla rodzin żyjących poniżej progu ubóstwa, organizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA, organizację pożytku publicznego, od 2001 roku. Jego głównym założeniem jest przekazanie odpowiadającej na konkretne potrzeby pomocy rodzinom dotkniętym biedą. Program jest realizowany lokalnie – w każdej miejscowości lider organizuje sztab wolontariuszy, którzy docierają do rodzin potrzebujących, badają ich sytuację i pytają o konkretne potrzeby. Zgromadzone informacje umieszczają w anonimowej, internetowej bazie rodzin, skąd indywidualni darczyńcy mogą wybrać określoną rodzinę ze swojego miasta i przygotować dla niej PACZKĘ, czyli pomoc odpowiadającą na jej konkretne potrzeby.

Szlachetna Paczka łączy ludzi z różnych światów: biednych i bogatych, zagubionych i pomagających odnaleźć nowy sens w życiu. Daje możliwość takiego pomagania, które ma sens, które daje nadzieję i inicjuje zmianę na lepsze. Przez 18 lat działania Paczka połączyła miliony Polaków w wielkiej misji walki z biedą. Dzięki zaangażowaniu Darczyńców pomogliśmy 150 tys. rodzin a łączna wartość pomocy osiągnęła prawie 300 mln złotych. W akcję co roku angażują się między innymi Prezydent RP Andrzej Duda z Małżonką, aktorzy, sportowcy czy  światowej sławy piłkarze Realu Madryt, tacy jak Ronaldo, Pepe czy Casillas.

Aktualnie poszukujemy DARCZYŃCÓW  - wyjątkowych ludzi, którzy zorganizują Paczkę dla wybranej rodziny na Boże Narodzenie. DARCZYŃCĄ może zostać każdy człowiek lub grupa ludzi, którzy logując się na stronę www.szlachetnapaczka.pl wybierają rodzinę i przygotowują dla niej paczkę. Paczkę można zrobić z grupą przyjaciół, rodziną, czy kolegami z pracy) oraz osoby, chcące bezinteresownie pomóc w wolnym czasie czyli WOLONTARIUSZY.

Jeszcze raz zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w SZLACHETNEJ PACZCE – to jedyne w swoim rodzaju doświadczenie, którego wartość można zmierzyć nie tylko ilością przekazanej pomocy materialnej, ale przede wszystkim setkami serc, które dzięki Państwa zaangażowaniu rozgrzeją się prawdziwym dobrem.

 

Z poważaniem

Wolontariusze Szlachetnej Paczki

Rejon Przemyśl i okolice

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 15-11-2018 15:37