Uczniowie „Czternastki” w niezwykły sposób uczcili 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

Właśnie mija 100 lat od kiedy nasza Najjaśniejsza Rzeczpospolita odzyskała wolność. Już od wielu miesięcy, w całej Polsce – od Bałtyku, aż do Tatr - celebrujemy najważniejsze dla wszystkich Polaków święto –  okrągłą – setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

 

W przemyskie obchody Stulecia Niepodległości Polski włączyli się wszyscy – mieszkańcy miasta, rozmaite instytucje, szkoły, a nawet przedszkola. Do wielkiego świętowania jubileuszu 100-lecia NIEPODLEGŁEJ ochoczo i z wielkim zaangażowaniem włączyła się także cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 14 w Przemyślu. Już od początku roku szkolnego szkoła organizowała szereg niezwykłych wydarzeń, które miały upamiętnić tę wyjątkową rocznicę.

 

SP14 (7).jpeg

 

Świętowanie 100-lecia w „Czternastce” rozpoczęło się od wzruszającego programu artystycznego pt. ”Nasze drogi do wolności - w hołdzie bohaterom”. Integralną częścią wydarzenia były Konkursy dla Niepodległej, podczas których uczniowie mieli okazję wyrazić swoją miłość do ojczyzny poprzez śpiew, recytację, twórczość plastyczną, literacką i multimedialną oraz znajomość historii Polski.

 

SP14 (18).jpeg

 

9 listopada uczniowie oraz nauczyciele SP 14 aktywnie włączyli się do akcji „Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Młodzież z klas 7 i 8 oraz 3. Gimnazjum pod opieką wychowawców wraz z uczniami innych przemyskich szkół, punktualnie o godzinie 11.11 odśpiewała na przemyskim Rynku hymn Polski. Pozostali uczniowie z klas 1-6 wraz z nauczycielami pod przewodnictwem p. dyrektor Małgorzaty Kozaczenko wybrali się na stadion Czuwaju, gdzie zrealizowali szczególny projekt…

 

SP14 (21).jpeg

 

Uczestnicy przedsięwzięcia ustawili się wewnątrz wyznaczonego konturu Polski, tworząc biało-czerwoną NIEPODLEGŁĄ. W tym miejscu odbył się krótki program artystyczny, a o godzinie 11.11 wszyscy wspólnie odśpiewali cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Warto również dodać, że akcja niezmiernie spodobała się okolicznym mieszkańcom, którzy stojąc w oknach i na balkonach swoich mieszkań włączyli się do śpiewania hymnu.

 

 

SP14 (23).jpeg

 

 

 

Agata Czereba

zdjęcia: SP 14

Opublikował(a):  Data publikacji: 13-11-2018 10:43 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 13-11-2018 10:53

Na skróty