-2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Piknik Wojskowy "Służymy Niepodległej" - Foto relacja

   W dniu dzisiejszym odbyły się równolegle w 17 miastach Polski pikniki Wojskowe pn. "Służymy Niepodległej. Na Podkarpaciu piknik został zorganizowany w Królewskim Mieście Przemyślu.

   W programie znalazły się pokazy sprzętu wojskowego m.in. 5 batalionu strzelców podhalańskich, 14 dywizjonu artylerii samobieżnej, 1 batalionu czołgów, 34 batalionu lekkiej piechoty - 2 kompanii Przemyśl, i innych służb mundurowych a także koncert orkiestry garnizonowej 21 Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa i zespołu "Szarotki" działającego w klubie 5 batalionu strzelców podhalańskich w Przemyślu. Podczas pikniku wojskowego nie mogło zabraknąć oczywiście tradycyjnej grochówki.

 

 

   O godzinie 16.00 została odśpiewana pieśń reprezentacyjna Wojska Polskiego po czym pododdziały przemaszerowały Wybrzeżem Marszałka Józefa Piłsudskiego dalej Mostem Orląt Przemyskich pod Pomnik Orląt Przemyskich, gdzie odbył się capstrzyk niepodległościowy.

Publikacja, zdjęcia i tekst: Maciej J. Szeremeta - WSOiZK w/m

 

Opublikował: Maciej Szeremeta | Data publikacji: 10-11-2018 22:05
|
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl