6 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Piknik Wojskowy „Służymy Niepodległej” Przemyśl 10.11.2018 r.

   10 listopada br. (sobota) o godz. 13.00, w siedemnastu polskich miastach we wszystkich województwach w tym w Przemyślu na dolnej stacji wyciągu narciarskiego (ul. Sanocka 12b) rozpoczną się pikniki  pod hasłem „Służymy Niepodległej” zorganizowane z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

   Zapraszamy do wspólnego świętowania. W programie m.in. pokazy sprzętu wojskowego, występy artystyczne, w tym orkiestr wojskowych, żołnierska grochówka oraz wiele innych atrakcji przygotowanych również przez miasta. W wybranych lokalizacjach będzie można podzielić się darem życia, oddając krew w przygotowanych ambulansach.

   O godz. 16.00, we wszystkich miastach razem pobijemy rekord w śpiewaniu „Marszu Pierwszej Brygady”, czyli Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego.

druk_plakat_swieto_niepodleglosci_11_listopada_2018_pop.jpeg
https://youtu.be/2SitypNLwlM


Pikniki zakończy przemarsz pododdziałów 5bsp pod Pomnik Orląt Przemyskich, gdzie odbędzie się uroczysty Capstrzyk Niepodległości.

   Chcielibyśmy, aby całe rodziny i mieszkańcy wszystkich regionów wspólnie uczcili  pamięć naszych przodków, patriotów, dowódców i żołnierzy, którzy poświęcali życie, by Polska powróciła na mapę Europy.

Zachęcamy wszystkich do wspólnego świętowania 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę!

Piknik niepodległej.jpeg

Publikacja: Maciej J. Szeremeta - WSOiZK w/m
Źródło: WKU Jarosław

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl