8 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

„Piosenki Polskie. Ocalić od zapomnienia”, czyli Janusz Yanina Iwański w wyjątkowym, zaduszkowym koncercie w Klubie „Niedźwiadek”

Jak co roku w okolicach dnia Wszystkich Świętych Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK organizuje okolicznościowe koncerty. Drugim w tym roku wydarzeniem z cyklu Muzyczne Zaduszki w PCKiN ZAMEK był koncert „PIOSENKI POLSKIE. OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA” w wykonaniu Janusza Yaniny Iwańskiego z zespołem.

 

zaduszki (6).jpegMuzyk sięgał podczas tego muzycznego spotkania po piosenki wykonywane kiedyś przez wybitnych polskich artystów, którzy poprzez swoją twórczość pozostawili trwały ślad w polskiej kulturze. Usłyszeliśmy utwory Czesława Niemena, Krzysztofa Klenczona, Marka Grechuty, Tadeusza Nalepy, Marka Jackowskiego. Podczas zaduszkowego koncertu w Klubie „Niedźwiadek” muzycy zagrali również „nieśmiertelne” utwory Beatlesów oraz piosenki z najnowszej płyty Janusza Yaniny Iwańskiego „Kręci się”.

 

zaduszki (8).jpegJanusz Yanina Iwański - gitarzysta, wokalista, kompozytor i producent. Na polskiej scenie muzycznej obecny zawodowo od ponad 30 lat. Przez długi czas współtworzył wraz ze Stanisławem Soyką duet SOYKA YANINA, koncertował także z ostatnim składem grupy MAANAM. Na swoim koncie posiada ponad 50 płyt nagranych z różnymi artystami oraz współpracę ze światowymi gwiazdami sceny jazzowej takimi jak Tomasz Stańko, Bob Stewart czy Adam Rodgers. Jest autorem i wykonawcą przeboju WIELKIE PODZIELENIE, po który mimo upływu czasu nadal chętnie sięga wiele rozgłośni radiowych.

 

zaduszki (9).jpegSkład zespołu towarzyszącego:

Dariusz Bafeltowski – gitary, śpiew (ma na koncie współpracę m.in. z Marcinem i Mateuszem Pospieszalskimi, Justyną Steczkowską i Januszem Radkiem)

Przemysław Pacan – cajon, instr. perkusyjne, śpiew (współpracował m.in. z Michałem Urbaniakiem, Urszulą Dudziak, Kasią Kowalską)

Djatri Kural – bass akustyczny (współpracowała z Kingdom Waves czy Markiem Jackowskim)

 

 

 

 

 

 

 Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 05-11-2018 09:53