22 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zaduszki Muzyczne w PCKiN Zamek - „Piosenki Polskie. Ocalić od zapomnienia” - ZAPRASZAMY

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki "Zamek" co roku, początkiem listopada zaprasza mieszkańców miasta do udziału w szczególnym wydarzeniu. Zaduszki muzyczne w PCKiN Zamek, bo o nich mowa, znakomicie wpisują się w refleksyjny czas, który towarzyszy nam każdej jesieni. Tym razem na scenie przemyskiego Klubu „Niedźwiadek” wystąpi wraz ze swoim zespołem Janusz Yanina Iwański.

 

Do zobaczenia!

Piątek, 2 listopada 2018 r. - godzina 19.00

Klub „Niedźwiadek”

 

Janusz Yanina Iwanski duzy.jpeg

 

Janusz Yanina Iwański - gitarzysta, wokalista, kompozytor i producent. Na polskiej scenie muzycznej obecny zawodowo od ponad 30 lat. Przez długi czas współtworzył wraz ze Stanisławem Soyką duet SOYKA YANINA, koncertował także z ostatnim składem grupy MAANAM. Na swoim koncie posiada ponad 50 płyt nagranych z różnymi artystami oraz współpracę ze światowymi gwiazdami sceny jazzowej takimi jak Tomasz Stańko, Bob Stewart czy Adam Rodgers. Jest autorem i wykonawcą przeboju WIELKIE PODZIELENIE, po który mimo upływu czasu nadal chętnie sięga wiele rozgłośni radiowych, takich jak choćby POLSKIE RADIO, czy RADIO ZŁOTE PRZEBOJE. Muzyk sięga w czasie koncertu po piosenki wykonywane kiedyś przez wybitnych polskich artystów, którzy poprzez swoją twórczość pozostawili trwały ślad w polskiej kulturze. W programie pojawią się utwory Czesława Niemena, Krzysztofa Klenczona, Marka Grechuty, Tadeusza Nalepy czy Marka Jackowskiego. Usłyszymy takie kompozycje jak, ŚWIAT W OBŁOKACH, BIAŁY KRZYŻ, OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA, MODLITWĘ, WIEM, ŻE NIE WRÓCISZ, a także OPRÓCZ BŁĘKITNEGO NIEBA. Podczas koncertu pojawią się także utwory z najnowszej płyty artysty wydanej w 2016 o tytule “Kręci się

 

Skład zespołu towarzyszącego:

Dariusz Bafeltowski – gitary, śpiew ( ma na koncie współpracę m.in. z Marcinem i Mateuszem Pospieszalskimi, Justyną Steczkowską i Januszem Radkiem )

Przemysław Pacan – cajon, instr. perkusyjne, śpiew (współpracował m.in. z Michałem Urbaniakiem, Urszulą Dudziak, Kasią Kowalską )

Djatri Kural – bass akustyczny ( współpracowała z Kingdom Waves czy Markiem Jackowskim )

 

 

*Bilety w cenie 25 zł do nabycia w sklepie muzycznym „MUSICLAND” ul. Serbańska 13, tel. 16 675 01 82 oraz na godzinę przed koncertem w Klubie „Niedźwiadek”.

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 30-10-2018 13:38
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 30-10-2018 13:39