12 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

I runda Ekstraklasy Badmintona za nami. Aktywna Piątka sprawiła niespodziankę swoim fanom

W dniach 27 i 28 października 2018 r. w przemyskiej hali sportowej odbywały rozgrywki I rundy Ekstraklasy Badmintona, w których z najlepszymi mierzyła się także drużyna UKS Aktywna Piątka.

Już sobota przyniosła ogromną niespodziankę (żeby nie powiedzieć sensację), bowiem drużyna „Piątki” wygrała pojedynek 4:3 z aktualnym wicemistrzem Polski - Hubalem Białystok.

 

Aktywna Piątka (1).jpeg

 

W kolejnym pojedynku, tym razem z AZS AGH Kraków przemyscy badmintoniści wynikiem 3:4 musieli uznać wyższość czwartej drużyny ostatniego sezonu. Na zakończenie, w niedzielę (28 bm.) UKS Aktywna Piątka pokonała UKS Unię Bieruń 5:2 (na zdjęciu).

 

Aktywna Piątka (4).jpeg

 

Przemyski badminton reprezentowali najlepsi: Dariusz Stańko (grający trener) oraz Michał Matysiak, Patryk Kordek, Norbert Świerk, Zuzanna Luban, Khrystyna Dzhanhobekova i Katarina Vargova.

 

Aktywna Piątka (2).jpeg

 

Niezwykłym wydarzeniem tej niezapomnianej imprezy, był wymuszony kontuzjami występ Dariusza Stańki w mikście wspólnie z Zuzanną Luban, którzy zmierzyli się z parami walczącymi w barwach AZS AGH Kraków oraz UKS Unii Bieruń. Ciekawostką jest, iż właśnie tym sposobem pobity został rekord wieku gracza (50 lat) na tym poziomie rozgrywek.

 

Aktywna Piątka (7).jpeg

 

W drużynie UKS Hubal Białystok występował m.in. wielokrotny medalista mistrzostw Świata i Europy w parabadmintonie Bartłomiej Mróz, który w przerwie spotkań opowiedział fanom o swojej przygodzie z tą dyscypliną, u początku której były obozy treningowe organizowane w Przemyślu i Medyce przez UKS Aktywną Piątkę Przemyśl.

 

Aktywna Piątka (3).jpeg

 

Komplet wyników

UKS Aktywna Piątka – UKS Hubal Białystok 4:3

AZS AGH Kraków – UKS Unia Bieruń 4:3

UKS Aktywna Piątka – AZS AGH Kraków 3:4

UKS Hubal Białystok - UKS Unia Bieruń 6:1

UKS Hubal Białystok - AZS AGH Kraków 5:2

UKS Aktywna Piątka – UKS Unia Bieruń 5:2

 

 

 

 

 

Uwaga!

W dniach 15 i 16 grudnia br. Przemyśl będzie jeszcze raz gościł drużyny w ramach rozgrywek ekstraklasy.

Już dziś zapraszamy na trybuny!

 

 

 

 

 

 

Agata Czereba

fot. UKS Aktywna Piątka

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 29-10-2018 13:07
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 29-10-2018 13:23