14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Róża Wiatrów przywraca dawny blask Przemyskiej Przystani Wodnej

14 października br. na Przemyskiej Przystani Wodnej, Stowarzyszenie Róża Wiatrów zorganizowało pierwszy Rodzinny Piknik Żeglarski, a już tydzień później, członkowie Stowarzyszenia ruszyli z zajęciami żeglarskimi dedykowanymi najmłodszym mieszkańcom naszego miasta. Zajęcia w klasie Optimist połączone były z żeglowaniem po rzece San. Każdy z młodych wilków morskich mógł usiąść za sterami łódki szkoleniowej Optimist i pożeglować po Sanie pod czujnym okiem instruktorów żeglarstwa - kapitanów Agnieszki Kowaliw i Jacka Podwyszyńskiego. Starsi żeglarze mieli zaś do dyspozycji równie atrakcyjne kajaki.

 

IMG_20181020_125846.jpeg

 

Stowarzyszenie Róża Wiatrów małymi krokami, ale niezwykle konsekwentnie przywraca życie na Przemyską Przystań Wodną. Pasjonaci nie ustają w intensywnych pracach - remontują obiekt oraz organizują szereg zajęć i wydarzeń, włączając tym samym do swojego przedsięwzięcia mieszkańców nadsańskiego grodu.

 

DSCN6017.jpeg

 

- Miło nam, że mieszkańcy Przemyśla bardzo pozytywnie patrzą na naszą pracę, wielu z nich przychodzi i opowiada jak to było dawniej, gdy w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych po Sanie pływały kajaki, pontony i kadetty… Całkiem sporo już dokonaliśmy, ale mimo wszystko, mamy jeszcze wiele do zrobienia przy przystani. Jednak jak wskazuje sama nazwa stowarzyszenia Róża Wiatrów - nie ważne skąd wieje wiatr, my zawsze płyniemy do przodu i teraz też udowadniamy, że jesteśmy konsekwentni w swoim działaniu, a Przemyska Przystań  Wodna znów nabiera dawnego blasku. - powiedział kapitan Jacek Podwyszyński.

 

 

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 22-10-2018 15:12