6 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

II Święto Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu

     W niedzielę, 24 czerwca br., odbyło się II Święto Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu - od tradycji do współczesności. Oficjalne otwarcie biesiady poprzedziła sesja naukowa zatytułowana "Zamek przemyski na przestrzeni dziejów", która odbyła się w Sali Archeologicznej Zamku. O godzinie 12.30 Mieszkańców Przemyśla powitał i imprezę otworzył Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla Wiesław Jurkiewicz. Towarzyszyli mu w tym Adam Łoziński Przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu oraz Renata Nowakowska Dyrektor Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK. Początek zabawy oznajmił wystrzał z epokowej broni.
     Wśród przygotowanych atrakcji każdy mógł znaleźć coś dla siebie, w programie były m.in.: turnieje i walki rycerskie, zabawy plebejskie, liczne gry i konkursy, koncerty i pokazy tańców historycznych, wystawy, kram osobliwości i jadła zamkowego. Rodzinny charakter atrakcji sprzyjał doskonałej zabawie i atmosferze jaka panowała podczas II biesiady zamkowej. Niemałą atrakcją dla uczestników było widowisko plenerowe "Białe damy Zamku" i "Współczesne anioły" oraz występ Teatru ognia z Płońska. Gwiazdą wieczoru II Święta Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu była Anita Lipnicka & John Porter. Podobnie jak w ubiegłym roku święto zakończył wspaniały pokaz sztucznych ogni z zamkowej baszty.
     Celem imprezy jest promocja Zamku Kazimierzowskiego jako miejsca spotkań i rekreacji dla całych rodzin. Dzięki uczestnictwu mieszkańców w różnego rodzaju konkursach i zabawach poznają oni historię naszego Miasta i samych siebie. Inicjatywa ta prowokuje niepowtarzalne wydarzenia kulturalne, propaguje walory turystyczne, przyciąga artystów, rzemieślników i wystawców.

Organizatorem II Święta Zamku Kazimierzowskiego było Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK.

  

 

  

 

 

 

JPGII Święto Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu

JPGII Święto Zamku Kazimierzowskiego

JPGII Święto Zamku Kazimierzowskiego

JPGII Święto Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu

Opublikował:  | Data publikacji: 02-07-2007 12:01
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-06-2009 11:38