21 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Jubileusz 70-lecia Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego Nr 1

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 im. Marii Grzegorzewskiej w Przemyślu obchodzi w tym roku piękny jubileusz 70-lecia istnienia. Uczniowie i ich opiekunowie wzięli 18 października udział w Mszy Świętej w przemyskiej Archikatedrze w intencji szkoły i jej społeczności. Uroczyste spotkanie opiekunów, nauczycieli, pracowników ośrodka i zaproszonych gości odbyło się w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego.

Wszystkich uczestników tej niezwykłej uroczystości przywitała w Zamku Kazimierzowskim Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego Nr 1 Dorota Wiech - Iwaneczko. Z jubileuszowymi gratulacjami pospieszyli: członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch, Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch, Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma, Dyrektor Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie Dariusz Iwaneczko, a także niemieccy goście od lat współpracujący z przemyską szkołą. List od Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego odczytał Zastępca Prezydenta Janusz Hamryszczak, a gratulacje od Posła na Sejm RP Marka Rząsu - radny Wojciech Błachowicz. Wszyscy podkreślali wyjątkowość placówki i prowadzonej w niej pracy z młodzieżą nie tylko na mapie Przemyśla, ale i całej Polski.

Opiekunowie i nauczyciele wraz z dziećmi ze Specjalnego Ośrodka przygotowali także program artystyczny, prezentujący umiejętności wychowanków nie tylko w nauce, ale także w sztuce, tańcu i sporcie. Święto szkoły zakończyła projekcja filmu – „Historia zawarta w kadrze”.

 

 

tekst i zdjęcia: Witold Wołczyk

 

 

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 18-10-2018 15:48