10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

PGE Dystrybucja przywraca w Przemyślu Rejon Energetyczny

Od 1 stycznia 2019 roku odbiorcy energii elektrycznej z okolic Przemyśla będą obsługiwani przez Rejon Energetyczny Przemyśl. W nadsańskim grodzie powstanie również Punkt Obsługi Klienta Dystrybucyjnego.

 

18 października br. odbyła się uroczystość związana z przywróceniem Rejonu Energetycznego w Przemyślu. Wydarzenie swoją obecnością uświetnili między innymi: Piotr Pilch – Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, Janusz Hamryszczak - Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla oraz Zenon Wajda – Wiceprezes Zarządu PGE Obrót.

 

fot. Agata Czereba (13).jpeg

 

Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla, Janusz Hamryszczak w imieniu swoim, a także Prezydenta Miasta Przemyśla – Roberta Chomy oraz Marszałka Sejmu RP – Marka Kuchcińskiego wyraził ogromną radość z faktu przywrócenia Rejonu Energetycznego w Wolnym Królewskim Mieście oraz podziękował wszystkim, którzy się do tego przyczynili.

 

(…) Miasto to przede wszystkim mieszkańcy i instytucje. W mieście będzie więcej mieszkańców, a ono będzie się lepiej rozwijać, jeśli jego mieszkańcy będą mieli zapewnioną pracę. Z kolei praca będzie wówczas, gdy będziemy tworzyć instytucje. (…) To absolutnie kuriozalne, że w takim mieście jakim jest Przemyśl, musimy po kilku latach przywracać takie zakłady pracy jak Rejon Energetyczny czy zlikwidowane wiele lat temu Pogotowie. My zasługujemy na to, jako stare miasto z ogromną historią i kulturą, aby instytucje o tej randze tutaj funkcjonowały. – powiedział Janusz Hamryszczak, Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla.

 

fot. Agata Czereba (5).jpeg

 

Na decyzję zarządu PGE Dystrybucja o utworzeniu w miejsce dotychczasowego Posterunku Energetycznego Przemyśl – Rejonu Energetycznego Przemyśl wpłynęła przeprowadzona szczegółowa analiza biznesowa, która wykazała potrzebę zmiany struktury przemyskiej jednostki.

 

Teren działania obecnego Posterunku Energetycznego Przemyśl charakteryzuje się dużą dynamiką rozwoju gospodarczego i wyjątkową specyfiką ułożenia sieci, wynikającą między innymi z uwarunkowań terenowych. Już dziś działa tutaj kilka dużych przedsiębiorstw i kilkanaście firm średniej wielkości. W ostatnim czasie energetycy z Oddziału Zamość PGE Dystrybucja otrzymali oficjalne zapytania od kilku dużych firm z samego Przemyśla i okolic o możliwość świadczenia usług dystrybucyjnych na poziomie od 5 do 40 MW. Dodatkowo, wyznaczenie stref inwestycyjnych w Przemyślu i okolicznych gminach przyciąga kolejnych dużych odbiorców biznesowych. Kolejnym czynnikiem stymulującym rozwój gospodarczy tego regionu w ostatnich latach było uruchomienie autostrady A4 do przejścia granicznego z Ukrainą.

 

Intensywny rozwój gospodarczy tego terenu przekłada się na konieczność realizacji niezbędnych inwestycji w sieć dystrybucyjną. Tylko w 2018 roku wartość nakładów inwestycyjnych dla obszaru Posterunku Energetycznego Przemyśl wyniesie blisko 10 milionów złotych.

 

fot. Agata Czereba (1).jpeg

 

Z pierwszym dniem 2019 roku na terenie Rejonu Energetycznego Przemyśl będzie działał także Punkt Obsługi Klienta Dystrybucyjnego. Odbiorcy indywidualni i biznesowi z Przemyśla, Dynowa oraz gmin: Przemyśl gmina wiejska, Dynów, Żurawica, Bircza, Fredropol, Dubiecko, Medyka, Orły i Stubno będą mogli uzyskać tam pomoc we wszystkich sprawach związanych z:

 

  • Zgłaszaniem reklamacji dotyczących przerw w dostawie energii elektrycznej
  • Składaniem wniosków dotyczących przyłączania nowych obiektów do sieci energetycznej
  • Działaniem układów pomiarowych i wskazań licznika
  • Wykonywaniem przez PGE Dystrybucja usług dodatkowych   

 

 

 

 

 

Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 18-10-2018 15:26
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 18-10-2018 15:30