31 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

50 lat minęło jak jeden dzień… Złote Gody trzech par z Przemyśla.

„Miłość nie oznacza emocjonalnego przemijania, czy chwilowego oczarowania, ale wyraża wolę i odpowiedzialną decyzję związania się całkowicie „na dobre i na złe”. Jest darem samego siebie drugiemu człowiekowi”.

Święty Jan Paweł II

       

 

Wstąpienie w związek małżeński to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Złożona przysięga obliguje do bycia ze sobą w zdrowiu i chorobie, na dobre i na złe, i choć podczas wspólnej drogi przeciwności nie brakuje: zarówno tych rodzinnych, jak i materialnych, a często niestety także zdrowotnych… Jednak, jak widać: nie jest to nieprawdopodobne… To ogromny dar od Boga i losu móc przeżyć wspólnie z ukochaną osobą pół wieku…

 

Najlepszym tego dowodem są trzy szczęśliwe pary małżeńskie z Przemyśla, które obchodziły w ostatnich dniach piękny Jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego. Z tej okazji w środę, 17 października br. w sali reprezentacyjnej Przemyskiej Biblioteki Publicznej odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego gratulacje oraz najlepsze życzenia Jubilatom złożyli Prezydent Miasta Przemyśla - Robert Choma oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Przemyślu - Urszula Golec.

 

fot. Agata Czereba (13).jpeg

 

Podczas uroczystości medale Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie otrzymali:

 

Teresa i Aleksander Ortylowie

Barbara i Henryk Jankosiowie

Halina i Jan Łozińscy

 

 

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej są świadectwem największego szacunku i uznania ogromnej wartości tego niezwykłego Jubileuszu. Odznaczenia wzruszonym parom wręczył Robert Choma, Prezydent Miasta Przemyśla.

 

fot. Agata Czereba (2).jpeg

 

Wszystkim Jubilatom gorąco gratulujemy tak wspaniałej i jakże imponującej rocznicy. Ogrom pracy, jaki wkładaliście w budowanie rodziny przez ostatnich 50 lat Waszego wspólnego życia sprawia, iż zasługujecie Państwo na największy podziw i ogromny szacunek.

 

Życzymy Państwu, jeszcze wielu pięknych jubileuszy. Niech dopisuje Wam zdrowie i niech nigdy nie gaśnie radość ze wspólnie przeżywanych chwil…

 

 

 

 

 

tekst i zdjęcia: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 18-10-2018 09:51
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 18-10-2018 09:53