18 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Niepowtarzalne fotografie Świętego Jana Pawła II w Przemyskich Podziemiach.

W dniu szczególnym dla wszystkich Polaków, bo w 40. rocznicę  powołania Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, 16 października br. w Przemyskich Podziemiach odbył się wernisaż niezwykłej wystawy w całości poświęconej Papieżowi Polakowi – Świętemu Janowi Pawłowi II .

 

fot. Agata Czereba (1).jpeg

 

Zdjęcia zebrane przez przemyślanina Józefa Rybczyńskiego dokumentują między innymi: pobyty kardynała Karola Wojtyły w Diecezji Przemyskiej oraz Jego wizyty w Przemyślu już w roli Ojca Świętego Jana Pawła II, przepowiednie o Papieżu Polaku, a także  relacje Świętego Jana Pawła II z Wojskiem Polskim.

 

fot. Agata Czereba (5).jpeg

 

Józef Rybczyński od lat przemierza południowo-wschodnią część kraju w poszukiwaniu materiałów dokumentujących związki Świętego Jana Pawła II z metropolią przemyską. Jego zbiory zawierają tysiące fotografii dokumentujących wizyty Karola Wojtyły nie tylko jako Papieża, ale także te, które odbywał zanim objął najwyższy i najbardziej zaszczytny urząd w Stolicy Apostolskiej.

 

fot. Agata Czereba (9).jpeg

 

Przemyślanin zorganizował do tej pory 27 wystaw w całym Podkarpackiem. Prócz mnóstwa archiwalnych zdjęć Jana Pawła II, zasoby pana Rybczyńskiego wzbogacone są także o liczne plakaty i kilkanaście arkuszy filatelistycznych. Józef Rybczyński jest absolutnym pasjonatem. Za swoje prace, wystawy nigdy nie pobiera gratyfikacji, a wszelkie materiały zdobywa wyłącznie za własne pieniądze. W jego zbiorach znajdują się prawdziwe fotograficzne „perełki”. Jeśli jesteście ciekawi niepowtarzalnych ujęć największego z Polaków, zapraszamy do Przemyskich Podziemi. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 5 listopada br.

 

 

Zapraszamy.

 

 

 

 

 

tekst/zdjęcia: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 17-10-2018 11:02
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 17-10-2018 11:08