11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

„Inna Fotografia” Henryka Rogozińskiego w Małej Galerii Fotografii

Serdecznie zapraszamy do Małej Galerii Fotografii (Przemyśl, Rynek 9) na otwarcie kolejnej wyjątkowej wystawy. Tym razem w niezwykle urokliwych wnętrzach Muzeum Historii Miasta Przemyśla będziemy mogli obejrzeć „Inną Fotografię” Henryka Rogozińskiego.

 

 

Wernisaż odbędzie się w piątek, 19 października br. o godzinie 18.00.

- wstęp wolny -

 

 

zaproszenie internet.jpeg

 

Henryk Rogoziński, polski artysta fotograf, urodził się 2 lipca 1934 roku w Grabowcu. Był członkiem założycielem oraz członkiem Kapituły Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców oraz Związku Polskich Artystów Fotografików.

Artysta po raz pierwszy zaprezentował swoje zdjęcia (portrety i pejzaże) w Białymstoku, w 1973 roku na wystawie pt. „Wszystkie chwyty dozwolone”. W ciągu 30 lat pracy twórczej miał ponad 50 wystaw indywidualnych - krajowych i zagranicznych.

 

Henryk Rogoziński zdecydowaną większość prac artystycznych wykonywał w technice „gumy arabskiej”, prowadził i uczestniczył w warsztatach szlachetnych, starych technik fotograficznych. Był współautorem zdjęć do albumu „Białystok i okolice”, współautorem zdjęć do almanachu fotograficznego „Mistrzowie Polskiego Pejzażu”, wydanego w 2002 roku. Jego prace znajdują się w kolekcjach Galerii Arsenał w Białymstoku, Muzeum Religii w Grodnie, Związku Fotografików Litwy  w Wilnie. Imieniem Henryka Rogozińskiego nazwano cykliczny konkurs fotograficzny „Taki Pejzaż”, organizowany przez Dom Kultury w Czarnej Białostockiej. Artysta zmarł 3 czerwca 2004 r. (źródło: Wikipedia)

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 16-10-2018 12:55
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 16-10-2018 13:00