30 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Otwarto nową siedzibę Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu [ZDJĘCIA]

Wraz z początkiem sierpnia do budynków po byłym szpitalu wojskowym, mieszczącym się niegdyś przy ulicy Słowackiego 85, wróciło życie i to w dosłownym tego słowa znaczeniu - rozpoczęła tam swoją działalność Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Przemyślu.

 

fot. A. Czereba (6).jpeg

 

Uroczyste otwarcie placówki odbyło się kilka miesięcy później. W piątek, 12 października na placu przed nową siedzibą Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego zebrali się nie tylko pracownicy przemyskiej służby zdrowia. Podczas wydarzenia obecni byli także: Metropolita Przemyski Arcybiskup Adam Szal, parlamentarzyści Anna Schmidt-Rodziewicz i Andrzej Matusiewicz, Wicewojewoda Podkarpacki Lucyna Podhalicz, Członkowie Zarządu Województwa Podkarpackiego Stanisław Kruczek i Piotr Pilch, Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma, Zastępcy Prezydenta Miasta – Grzegorz Hayder i Janusz Hamryszczak, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Robert Bal, Radny Rady Miejskiej Maciej Kamiński i inni.

 

fot. A. Czereba (8).jpeg

 

Prezydent Miasta Przemyśla – Robert Choma  przekazał na ręce Rafała Kijanki - dyrektora Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu herb Wolnego Królewskiego Miasta wraz z życzeniami niedźwiedziej siły w tej jakże trudnej i wymagającej służbie na rzecz ratowania życia i zdrowia drugiego człowieka.

 

- Wreszcie po decyzji o połączeniu szpitali wraca życie do miejsca, które będzie w dalszym ciągu prowadzić działalność bezpośrednio związaną z aktywnością medyczną i opiekuńczą. I dzieje się to między innymi dzięki inicjatywie zacnych ludzi, takich jak ksiądz dyrektor Artur Janiec, który niejednokrotnie pokazywał, że potrafi robić rzeczy wielkie, ale zawsze robił je po cichu, bez zbędnego rozgłosu i bez zadęcia, jednak zawsze – co jest niezwykle ważne -  czynił je  w służbie Bogu i bliźniemu. Tym samym składam księdzu Arturowi podziękowania za tę codzienną pracę, a także wszystkim państwu – pracownikom Pogotowia Ratunkowego, którzy czynicie dobro na co dzień, a za które nie zawsze ta wdzięczność przychodzi od razu. Jestem pewien, że to dobro w końcu do państwa wróci... Życzę państwu dobrej i spokojnej służby. To jest niezwykle trudna misja i ona bez wątpliwości zostanie dostrzeżona i doceniona -  jeśli nie przez ludzi, to na pewno przez Pana Boga. Jedno jest pewne - nie zostaniecie państwo bez nagrody... – powiedział Robert Choma, Prezydent Miasta Przemyśla.

 

fot. A. Czereba (19).jpeg

 

W ostatni piątek, w tym samym miejscu prócz Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu zostały poświęcone i oddane pacjentom jeszcze dwie inne, nowe placówki zdrowotne. Są nimi Zakład Opiekuńczo – Leczniczy oraz Hospicjum, których założycielem i prowadzącym jest Caritas Archidiecezji Przemyskiej.

 

 

 

fot. A. Czereba (2).jpeg

 

 

 

 

 

Tekst i zdjęcia: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 15-10-2018 14:32
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 15-10-2018 16:01