13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przedszkolaki z „12-stki” w nowej siedzibie! [ZDJĘCIA]

9 października br. w budynku znajdującym się przy ul. Grunwaldzkiej 81 w Przemyślu oficjalnie otwarto nową siedzibę Przedszkola nr 12, które zostało tu przeniesione z ulicy Dolińskiego.

 

Oficjalną część rozpoczęła Dyrektor Przedszkola Barbara Dubaniowska, przypominając pokrótce historię placówki oraz dziękując wszystkim zaangażowanym w przedsięwzięcie.

 

fot. Agata Czereba (1).jpeg

 

- Dzieci mogą nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił tego, czego pragną… Dzień 9 października zapisze się w naszej pamięci i w kronice Przedszkola nr 12 im. 5. Batalionu strzelców podhalańskich, jako rozpoczęcie nowego okresu w dziejach placówki. Dzisiejszy dzień jest wyjątkowy… To dzień długo oczekiwany, zarówno przez społeczność przedszkolną, jak i przez środowisko lokalne naszego miasta. Jest to dzień, w którym Przedszkole nr 12 otrzymało nową siedzibę, w nowoczesnym i przestronnym budynku, a do którego wnosimy ponad czterdziestoletnią historię istnienia placówki oraz wypracowane tradycje i zdobyte doświadczenie. To właśnie dzisiaj świętujemy uśmiech dziecka, radość rodziców i nowe wyzwania dla nauczycieli... – tymi słowami przywitała gości dyrektor placówki Barbara Dubaniowska.

 

fot. Agata Czereba (5).jpeg

 

Tuż przed uroczystym przecięciem wstęgi, dzielne przedszkolaki wraz z zaproszonymi na uroczystość gośćmi odśpiewały hymn narodowy (wszystkie cztery zwrotki!), a następnie udały się do sali, w której odbyła się niezwykle urocza część artystyczna. Maluchy zupełnie nie stresowały się obecnością ważnych osób, czym bez dwóch zdań skradły serca zaproszonych gości.

 

fot. Agata Czereba (16).jpeg

 

Obok rodziców i nauczycieli, w uroczystym otwarciu placówki udział wzięli między innymi: Zastępcy Prezydenta Miasta Przemyśla – Janusz Hamryszczak i Grzegorz Hayder, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej – Adam Łoziński, Naczelnik Wydziału Rozwoju Inwestycji i Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miejskiego w Przemyślu – Beata Bielecka, Naczelnik Wydziału Edukacji – Elżbieta Tarnawska, wykonawca robót – Antoni Bar, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Przemyślu – ks. Marian Koźma, Alicja Dobosz – dyrektor SP nr 16 oraz ppłk Marcin Dusza – dowódca 5. batalionu strzelców podhalańskich.

 

Zastępca Prezydenta Miasta Janusz Hamryszczak po zapytaniu dzieci, czy podoba im się nowe przedszkole, czy smakowało im śniadanie oraz… obiadek, a także „czy panie są dobre”, stwierdził, iż właściwie jakiekolwiek przemówienia są zupełnie zbędne, bowiem właśnie zdanie dzieci jest w tym wypadku  najważniejsze.

 

fot. Agata Czereba (21).jpeg

 

- W imieniu Prezydenta Roberta Chomy oraz wszystkich nas tutaj obecnych, chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że nasze pociechy mają nowe, atrakcyjne i bezpieczne miejsce. – powiedział Zastępca Prezydenta - Janusz Hamryszczak.

 

fot. Agata Czereba (15).jpeg

 

Przedszkole nr 12 zostało przeniesione do budynku, w którym mieści się Szkoła Podstawowa nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich w Przemyślu. Wcześniej przedszkole znajdowało się przy ul. Dolińskiego. Budynek, w którym mieściła się placówka, wymagał gruntownego remontu. Jednak stan techniczny obiektu był na tyle fatalny, iż jego modernizacja była zupełnie nieopłacalna.

Teraz przedszkolaki uczą się w budynku przy ul. Grunwaldzkiej 81. Na potrzeby przedszkola zostały wyodrębnione pomieszczenia w sektorze D, który już w pierwotnych planach budynku przeznaczony był właśnie na przedszkole. Sektor ów stanowi wyodrębnioną część, a maluchy wraz z rodzicami wchodzą do niego osobnym wejściem.  

 

 

 

 

 

 

Tekst i zdjęcia: Agata Czereba

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 10-10-2018 15:47
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 10-10-2018 15:50