15 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

„Urządzam swoje miasto, idę na wybory” – kontynuacja kampanii edukacyjnej Związku Miast Polskich

ZMP logo.jpeg

Samorządy terytorialne zrzeszone w Związku Miast Polskich zachęcają mieszkańców do większego zaangażowania się w sprawy lokalne i wpływania na to, jak wyglądają miasta i jak się w nich żyje. Kampania „Urządzam swoje miasto”, realizowana właśnie przed wyborami samorządowymi, ma zwiększyć zainteresowanie udziałem w głosowaniu.

 

showcase_slider2-2-.jpeg

 

Inicjatywa Związku Miast Polskich ma uświadomić mieszkańcom, że wspólnie ze swoimi przedstawicielami w samorządzie mogą kształtować swoje najbliższe otoczenie.


Za pośrednictwem kampanii dostarczamy Polakom wiedzy na temat narzędzi i możliwości, które pozwalają mieszkańcom miast aktywniej uczestniczyć w życiu lokalnym i włączać się do zarządzania, a także budują dobre relacje z samorządami” – komentuje Joanna Nowaczyk, zastępca dyrektora Biura Związku Miast Polskich. 

 

 

Urządzam swoje miasto – idę na wybory, Urządzam swoje miasto – głosuję w budżecie obywatelskim, Urządzam swoje miasto – działam w NGO, Urządzam swoje miasto – zgłaszam wnioski do planu zagospodarowania mojej dzielnicy to tylko niektóre z haseł, pojawiające się w kampanii. Na stronie www.miasta.pl/kampania zostały przedstawione konkretne narzędzia oraz ścieżki, z których mieszkańcy mogą i powinni korzystać.


W kampanii podkreślamy, że mieszkańcy mają wybór - mogą wybrać swoich przedstawicieli i im pozostawić podejmowanie decyzji w naszym imieniu, ale mogą też – i powinni – sami angażować się w urządzanie miasta” – dodaje Andrzej Porawski, dyrektor Biura Związku Miast Polskich.

 

info-prasowe-wybory_pion.jpeg

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 10-10-2018 12:38
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 11-10-2018 11:07