0 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Puchar Prezesa Podkarpackiego ZPN "2011" pojechał do Leska, ale "2012" został w Przemyślu!

30 września br. na obiektach sportowych w Przemyślu przy ul. Dworskiego w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu, odbył się zorganizowany przez UKS Orlika Przemyśl oraz Animatorów z tutejszego Orlika „Turniej Piłki Nożnej”, który zgromadził blisko 200 najmłodszych zawodników z całego Podkarpacia (i jeszcze więcej kibiców).

 

Podczas imprezy młodzi piłkarze walczyli o Puchar Prezesa Podkarpackiego ZPN w kategorii żaka mł. (rocznik 2011 i młodsi) oraz skrzata starszego (rocznik 2012 i młodsi). Sportowcy rywalizowali równocześnie na czterech doskonale przygotowanych boiskach, gdzie grano systemem każdy z każdym. I choć emocje sięgały zenitu, gra odbywała się wyłącznie według zasad fair play.

UKS Orlik (2).jpeg

 

W grupie Żaków zwyciężyła drużyna Wilczków Lesko, która wyprzedziła gospodarzy turnieju UKS Orlik Przemyśl lepszym stosunkiem bramek. Tuż za nimi uplasowała się "Szesnastka" Przemyśl, natomiast pozostałym zespołom brakowało bardzo niewiele do zajęcia miejsca na podium, ale tym razem szczęście nie uśmiechnęło się do nich…
W grupie Skrzatów bezapelacyjnie najlepszym zespołem okazał się UKS Orlik Przemyśl, który wyprzedził Elite Football Academy oraz JKS Jarosław. Podczas imprezy rozdano nagrody indywidualne, które okazały się być dla niektórych wielkim zaskoczeniem. Organizator zapewnił medale dla wszystkich uczestników, a dorośli mieli szansę zmierzyć się w konkursie wiedzy o piłce nożnej.

 

Tego dnia w Przemyślu gościły zespoły z: Mielca, Niska, Przeworska, Leska, Jarosławia i innych miejscowości. Była świetna zabawa. Polało się sporo łez szczęścia, ale ciężkie chwile po porażce szybko rozwiewali czujni trenerzy.

 

UKS Orlik (1).jpeg

 

- Przepraszamy za niedociągnięcia i pomyłki. Miejmy nadzieję że nasza impreza, która zgromadziła całe rodziny, będzie początkiem takich turniejów integracyjnych na terenie Podkarpacia dla najmłodszych adeptów piłki nożnej. – powiedział trener UKS Orlik Henryk Łaskarzewski.

 

 

Oprócz rozgrywek piłkarskich, zarówno dzieci jak i rodzice, mogli skorzystać z wielu atrakcji, m.in.: dmuchanych zjeżdżalni, przejazdów quadem, grilla oraz wielu innych…

Niedzielne Święto Orlika w Przemyślu zapamiętamy jako bardzo udany i wesoło spędzony czas. Organizatorzy wydarzenia dziękują wszystkim rodzicom (a było ich naprawdę sporo), za dyscyplinę i kibicowanie swoim pociechom. Ponadto podziękowania należą się: sędziom, organizatorom (rodzicom rocznika 2011 i 2012), a także trenerom.

 

 

UKS Orlik (3).jpeg

 

 

- W Swoim imieniu chciałbym podziękować szczególnie Podkarpackiemu ZPN w Rzeszowie z Prezesem Mieczysławem Golbą na czele, Urzędowi Miasta Przemyśla, firmie Hensfort, Maw-Sport oraz Fundacji Orły Sportu z odległego Pucka, która ufundowała naszym uczestnikom nagrody. Dziękuję też wielu anonimowym ludziom mocno nas wspierającym, których wkład w ten turniej był nieoceniony. Nie pozostaje nam nic innego jak się odwdzięczyć i pokłonić jeszcze raz. Dziękujemy i do zobaczenia za rok. – dodał H. Łaskarzewski.

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 09-10-2018 15:31
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 09-10-2018 15:35