19 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Rozbudowa drogi Przemyśl – Hermanowice – Malhowice stała się faktem. Dziś w Przemyślu Minister Hamryszczak podpisał umowę na realizację przedsięwzięcia

8 października br. w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Przemyślu Minister Inwestycji i Rozwoju Adam Hamryszczak podpisał z Dyrektorem Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Piotrem Miąso umowę na realizację rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 885 – Przemyśl – Hermanowice – Granica Państwa (w Malhowicach).

Bezpośrednimi świadkami poniedziałkowej uroczystości, obok przedstawicieli mediów byli: Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch, Wicewojewoda Podkarpacki Lucyna Podhalicz, Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma, jego Zastępcy – Janusz Hamryszczak i Grzegorz Hayder, Starosta Przemyski Jan Pączek oraz zastępca komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ds. Logistycznych płk SG Robert Kielar.

 

fot. Agata Czereba (4).jpeg

 

- Dziś podpisujemy umowę dla projektu „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 885 Przemyśl – Hermanowice – Granica Państwa”. Przy tej okazji, warto podkreślić, iż celem projektu jest wspieranie i ułatwienie rozwoju współpracy polsko-ukraińskiej ponad granicami państwowymi. Ponadto, dzięki realizacji tego projektu także mieszkańcy pogranicza będą mieli łatwiejszy dojazd do miejsc pracy, do urzędów, czy instytucji publicznych, ale także poprawią się warunki do realizacji biznesów. Trzeba również zauważyć, że w znacznym stopniu poprawią się warunki spedycyjne.powiedział w Przemyślu Minister Inwestycji i Rozwoju Adam Hamryszczak.

 

- Na ów projekt ze środków programu „Polska – Białoruś – Ukraina”, przeznaczymy prawie 7 mln. euro. Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 885 wpisuje się także w realizację planowanej budowy przejścia granicznego między Polską a Ukrainą w Malhowicach. – dodał.

 

fot. Agata Czereba (5).jpeg

 

Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma na wstępie podziękował za udział w projekcie Ministrowi Adamowi Hamryszczakowi oraz za zaangażowanie Marszałkowi Piotrowi Pilchowi i Ewie Leniart - Wojewodzie Podkarpackiemu.

- Niezmiernie cieszymy się z faktu podpisania umowy, o którą przez kilkanaście lat zabiegaliśmy. Jednocześnie - w tak zwanym międzyczasie - wychodziliśmy naprzeciw temu przedsięwzięciu, budując drogę obwodową w Przemyślu, która w znakomitej części doprowadza do ronda Biskupa Tokarczuka, a stamtąd będzie łączona z nową, niebawem zmodernizowaną drogą. Wiedząc, że takie projekty powstają, my również nie czekaliśmy i w chwili obecnej jesteśmy przygotowani infrastrukturalnie na to, by ten zwiększony ruch wyprowadzić maksymalnie bezkolizyjnie - po mieście, ale jednak w pewnej odległości od centrum. – powiedział Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma.

 

fot. Agata Czereba (13).jpeg

 

Prezydent Miasta Przemyśla wyraził zadowolenie z faktu, iż przy modernizowanej drodze pojawią się nie tylko chodniki, ale także ścieżki rowerowe. Przyznał, iż sam bardzo często pokonuje tę trasę na dwóch kółkach, a teraz zarówno on, jak i inni przemyscy rowerzyści, będą mogli zdecydowanie bezpieczniej poruszać się tą jakże malowniczą trasą.

 

fot. Agata Czereba (16).jpeg

 

Według zapowiedzi, wiele wskazuje na to, że prace przy modernizacji drogi Przemyśl – Przejście Graniczne w Malhowicach rozpoczną się jeszcze w tym roku.

 

 

 

 

 

 

 

 

tekst/zdjęcia: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 08-10-2018 13:31
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 08-10-2018 13:40