20 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Dziś Światowy Dzień Zwierząt. Przypominamy o naszych bezbronnych czworonożnych przyjaciołach…

4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt.

 

Właściwie cały październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt, ale to właśnie czwartego dnia miesiąca szczególnie przypominamy o tym, że zwierzęta to żywe istoty, które potrzebują naszej uwagi, troski i miłości.

Pamiętając o Święcie braci mniejszych, Zastępca Prezydenta Miasta Janusz Hamryszczak wraz z Sekretarzem Miasta Dariuszem Łapą, odwiedzili tych, którzy najbardziej potrzebują tego, by o nich pamiętać…

 

fot. Agata Czereba (4).jpeg

 

150 psów - najlepszych przyjaciół człowieka, przepięknych, o niezwykle smutnych ale jednocześnie pełnych nadziei oczach i blisko 100 kotów – małych i dużych, zabawnych i dostojnych… Tyle zwierzaków czeka na swój dom. Na ukochanego pana/panią… Na pełną miskę i podrapanie za uszami.

Nie każdy z nas może przygarnąć takiego bezdomniaka, ale każdy może pomóc… W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w podprzemyskich Orzechowcach potrzeby są ogromne. Przyda się wszystko, od karmy (mokrej i suchej), po kaszę, ryż i makaron. Koce i zabawki. A także… a może przede wszystkim - wpłaty. Wpłaty na konto schroniska lub te z 1% podatku.

 

fot. Agata Czereba (16).jpeg

 

Pamiętajmy, że czasem potrzeba tak niewiele… A za to „niewiele” nasze kudłate czworonogi potrafią odwdzięczyć się bezgranicznym oddaniem i miłością.

 

 

 

 

tekst i zdjęcia: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 04-10-2018 15:24
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 04-10-2018 15:30