12 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

„Gdzie zniknęło morze?” – dwujęzyczny spektakl muzyczny dla małych i dużych – ZAPRASZAMY!

spektakl logo.png

 

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy Państwa na spektakl muzyczny „Gdzie zniknęło morze?”, który stworzony został na podstawie opowiadania ukraińskiego pisarza Tarasa Prochaśki przez aktorów i animatorów kultury zjednoczonych w teatr „Navpaky” z Gdańska.

 

Spektakl jest propozycją dla najmłodszych mieszkańców Przemyśla, a fakt, że zostanie zagrany dwoma językami – polskim i ukraińskim – niesie ze sobą nadzwyczajną wartość edukacyjną: pozwala budować wielokulturową tożsamość miasta – bez niepotrzebnych uprzedzeń i stereotypów.

 

Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 29 września br. o godzinie 17.00 w Domu Ukraińskim mieszczącym się przy ul. Kościuszki 5 w Przemyślu.

Poprzedzą go kreatywne warsztaty z improwizacji teatralnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

PRZEMYSL-plakat pl po popr.jpeg

 

 

O „Wspólnie na 100”:

 

Zgodna Inicjatywa Przemyślan na 100-lecie Niepodległości Polski „Wspólnie na 100” to oddolny przejaw obywatelskiej aktywności mieszkanek i mieszkańców naszego pięknego miasta nad Sanem.

 

spektakl logo.png

 

Stulecie niepodległości jest dobrym momentem, aby z szacunkiem do historii  spojrzeć za siebie i z nadzieją na lepsze jutro – zaplanować wspólną przyszłość. W oparciu o wyznawane wartości, wzajemny szacunek i solidarność, postanowiliśmy zorganizować cykl imprez kulturalnych i popularnonaukowych pod jednym szyldem „Wspólnie na 100”. 

Chcemy mądrze, radośnie i ponad podziałami świętować 100-lecie naszej Niepodległości.

 

PRZEMYSL-plakatPASEK.jpeg

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 26-09-2018 12:36
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 26-09-2018 12:39