19 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Środowisko ponad wszystko!, czyli wielkie Sprzątanie Świata w SP nr 11 [ZDJĘCIA]

Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety, świetnie się przy tym bawiąc? Można! Udowodnili to uczniowie klasy II „a” Szkoły Podstawowej nr 11 w Przemyślu, którzy wraz ze swoją wychowawczynią Renatą Bieliszak wyszli naprzeciw organizowanej na całym świecie akcji „Clean up the World”.

 

fot. Agata Czereba (1).jpeg

 

Zanim drugoklasiści podwinęli rękawy i zabrali się za generalne Sprzątanie Świata (a właściwie terenu wokół szkoły), okazało się, że na miejsce przybył również Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla - pan Janusz Hamryszczak, który zadeklarował, że pomoże dzielnym eko-maluchom w uprzątnięciu szkolnego podwórka.

 

fot. Agata Czereba (14).jpeg

 

Dzieciaki wraz z Prezydentem zostały wyposażone w rękawice oraz kolorowe worki na śmieci. Wcześniej jednak przypomniały na czym polega segregacja odpadów i dlaczego jest ona tak szczególnie ważna dla środowiska. Młodzi ekolodzy zapewnili, że praca na rzecz ochrony przyrody trwa w ich szkole cały rok, a hasła, które umieściły na swoich transparentach są respektowane przez całą społeczność przemyskiej „Jedenastki”.

 

 

 

 

 

Tekst i zdjęcia: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 21-09-2018 14:07