15 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Mistrzostwa Podkarpacia Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w piłce nożnej

14 września br. na przemyskim stadionie Juvenia miała miejsce wyjątkowa impreza. Siedem drużyn reprezentujących placówki prowadzone przez Fundację Wzrastanie, mierzyło się w II Mistrzostwach Podkarpacia Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w piłce nożnej.

 

fot. Agata Czereba (23).jpeg

 

Młodzi piłkarze przybyli do nadsańskiego grodu z różnych zakątków naszego województwa. Na murawie przy ul. Dworskiego zmierzyły się teamy z Rzeszowa, Łopuszki, Przeworska, Radymna, Długiego, Skopania oraz Rakszawy.

 

fot. Agata Czereba (6).jpeg

 

To już druga edycja imprezy organizowanej przez Fundację Kompas. W piątkowych zawodach brały udział dzieci w różnym wieku… Ośmiolatki i siedemnastolatki, chłopcy i dziewczęta. Niesamowite jest to, że mimo tak ogromnych różnic wieku (i gabarytów) jedni „walczyli” z drugimi jak „równy z równym”. Jednak główną ideą wspomnianej imprezy była nie tylko rywalizacja według zasad fair play, ale przede wszystkim integracja i dobra zabawa.

 

fot. Agata Czereba (22).jpeg

 

W uroczystym otwarciu Mistrzostw Podkarpacia Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych udział wzięli: Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch, Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma oraz jego Zastępcy – Janusz Hamryszczak i Grzegorz Hayder, Radny Rady Miejskiej Maciej Kamiński oraz zarządzający Obiektem Sportowym „Juvenia” dyrektor CKZiU nr 1 Robert Rybak.

 

 

 

Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 14-09-2018 13:08
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 14-09-2018 13:20