22 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

7. Przemyskie Święto Ulic przyciągnęło tłumy [FOTOGALERIA]

Tysiące przemyślan włączyło się do wspólnych obchodów Święta dwóch najważniejszych ulic w naszym mieście – Franciszkańskiej i Kazimierzowskiej. Była to już 7. edycja tej niezwykłej imprezy, mającej na celu przywrócenie dawnych tradycji kupieckich w tej części Starówki, a także integrację lokalnej społeczności z przemyskimi przedsiębiorcami, działającymi w pobliżu Rynku.

 

Wydarzenie tradycyjnie zostało podzielone na dwie części – w sobotę (8 bm.) królował Hip Hop. Fanów porywających rymów i wpadających w ucho bitów nie przepędziło spod sceny nawet całkiem spore urwanie chmury. Na szczęście było ono tylko chwilowe i koncert gwiazdy wieczoru – uwielbianego przez młodzież PLANu BE odbył się już bez parasoli. Jednak zanim z głośników popłynęły takie hity, jak „Hollywood” czy „Ona to ziomal” na scenie wystąpili artyści z „naszego podwórka”: EROES, YONGSOUL i KAZEN.

 

fot. Agata Czereba (45).jpeg

 

Drugi dzień Przemyskiego Święta Ulic (niedziela, 9 września) upłynął pod znakiem tradycji. Jarmark, kolorowy królewski korowód, a także przekazanie przez Prezydenta Miasta Przemyśla Roberta Chomę kluczy do bram miasta Jego Królewskiej Mości – Królowi Kazimierzowi. Niestety nie obyło się bez skandalu… ;-) Tuż po ceremonii przekazania kluczy, jeden z łotrów skradł ów jakże drogocenny dla wszystkich mieszkańców Starego Nadsańskiego Grodu klucz. Łotra jednak niemalże natychmiast schwytano i osądzono. Król Kazimierz siedząc dumnie na swym tronie, wydał rozkaz, aby za ten niegodny występek ukarać złodzieja tak, jak to niegdyś bywało… I już po chwili, łotr na scenie ustawionej w samym sercu miasta, na oczach wszystkich mieszkańców, został pozbawiony prawej ręki…

 

fot. Agata Czereba (73).jpeg

 

Potem już było tylko weselej…  Tancerze z Zespołu Tanecznego KORALIK wraz ze swoimi rodzicami wykonali dla Króla Kazimierza specjalny taneczny Flash Mob, a na scenie wystąpiły zespoły: ALIVE, FUNKY JOBO i 5KM. Gwiazdą wieczoru wieńczącą tegoroczne Przemyskie Święto Ulic był znany z takich przebojów jak: „Moja panienka”, „Z lewa do prawa” i „Co tu jest grane– NOWATOR.

 

 

 

Impreza odbyła się pod honorowym patronatem

Prezydenta Miasta Przemyśla - Roberta Chomy

 

 

Organizatorami „Przemyskiego Święta Ulic” byli: Stowarzyszenie dla Przemyśla „Regia Civitas”  przy współpracy: Urzędu Miasta Przemyśla, Miejskiego Domu Kultury w Przemyślu, Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki  ZAMEK oraz lokalnych stowarzyszeń, firm i kupców.

 

Głównym organizatorem tegorocznej edycji Hip Hop Jam'u było "Stowarzyszenie Młodość ze Sztuką” wspierane przez "Stowarzyszenie dla Przemyśla REGIA CIVITAS".

 

 

 

 

 

Tekst i zdjęcia: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 10-09-2018 11:51
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 10-09-2018 12:16