18 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Już wkrótce rozpocznie się Przemyski Festiwal Poezji „Ogrody poetów”

Wielkimi krokami zbliża się 23 września, a wraz z nim wyjątkowe wydarzenie, na które cały rok czekali nie tylko wszyscy miłośnicy strof poetyckich. Tego dnia, o godzinie 17.00 zostanie uroczyście zainaugurowany  XIX Przemyski Festiwal Poezji „Ogrody poetów”.

Trzydniową imprezę otworzy spektakl poetycki „Wokół Herberta czyli potęga smaku, albo sztuczny miód” w wykonaniu Dariusza Jakubowskiego, Katarzyny Thomas i Piotra Szafrańca, który wystawiony zostanie w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu.

 

OGRODY-POETOW-banerek-WOKOL-HERBERTA-duzy1.jpeg


Drugiego dnia Festiwalu, w poniedziałek, 24 września, w godzinach od 9.00 do 14.00 będą miały miejsce spotkania tematyczne Poetów z uczniami przemyskich szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych (I Liceum Ogólnokształcące, II Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących).

Zaś o godzinie 17.00 zapraszamy wszystkich do Galerii Zamku Kazimierzowskiego na otwarcie wystawy "Wiecznie siebie nowego głodnym, jak żuraw z szyją w przyszłość wyciągniętą". Bolesław Leśmian 1877-1937. Kurator wystawy  - Agnieszka Kluba.

Zaraz o godzinie 18.00 w zamkowej sali widowiskowej rozpocznie się recital poetycki „Zegarmistrz Światła Purpurowy” w wykonaniu Tadeusza Woźniaka i Jolanty Majchrzak.

Tuż po nim, o godzinie 19.00 odbędzie się wręczenie nagród laureatom konkursu  na najlepszy esej dotyczący twórczości Poetek Galicji.

O godzinie 20.00 zapraszamy Państwa na „Noc Poetów na Zamku Kazimierzowskim” w czasie której poeci – goście Festiwalu zaprezentują swoje wiersze. Wydarzeniu tradycyjnie towarzyszyć będzie kiermasz poezji.

 

OGRODY POETOW plakacik z.jpeg


We wtorek, 25 września, o godzinie 10.00 zapraszamy na Zamek Kazimierzowski, na którym nastąpi otwarcie Sesji Poetyckiej poświęconej poezji Zuzanny Ginczanki i Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej – I część Sesji. Wydarzeniu towarzyszyć będzie kiermasz poezji.

O godzinie 12.30 (również w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego)  rozpocznie się 2. część Sesji Poetyckiej, a o godzinie 17.00 zapraszamy na koncert w wykonaniu podkarpackich artystek Moniki Adamiec i Magdaleny Skubisz, zatytułowany "Poetycki Świat Zuzanny Ginczanki".

 

zaproszenie1.jpegzaproszenie2.jpegzaproszenie3.jpegzaproszenie4.jpeg

 

W ramach Przemyskiego Festiwalu Poezji „Ogrody poetów”, w dniach od 1 do 30 września organizowana jest akcja „30 wierszy na 30 dni”, w ramach której wybrane wiersze Poetek Galicji czytają znani przemyślanie.

 

Relacje można obejrzeć na kanale YouTube:

 

 https://www.youtube.com/channel/UCtldE5UpacOUGathyTuQSpw?disable_polymer=true

 

oraz na Facebook’owym profilu organizatora.

 

Zapraszamy!

 

 

sponsorzy-ogrody-poetow1.jpeg

 

Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 05-09-2018 15:19
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 14-09-2018 11:30