Biegasz, czy nie… Chcesz pomóc? Zapisz się do Przemyskiej Piątki dla Hospicjum!

Tych, którzy biegają codziennie i tych, którzy robią to z „doskoku”, dużych i małych, starych i młodych… Wszystkich, którzy nie tylko lubią aktywnie spędzać wolny czas, ale przede wszystkim mają wielkie serca, zapraszamy na zupełnie niezwyczajny, pięciokilometrowy bieg ulicami Przemyśla.

 

PPDH.jpeg

 

„Przemyska Piątka dla Hospicjum” wyruszy z Rynku Starego Miasta w niedzielę, 16 września o godzinie 14.00

 

To już druga edycja tej niezwykłej imprezy, której organizatorem jest Rycerskie i Szpitalne Bractwo Św. Łazarza z Jerozolimy – Stowarzyszenie Katolickie.

Trasa tegorocznej „Piątki” rozpoczyna się i kończy w samym sercu naszego miasta. Z Rynku uczestnicy kierować się będą w stronę Mostu Orląt Przemyskich, następnie trasa powiedzie ulicami: Krasińskiego, Racławicką, 22 Stycznia, Wyb. Ojca Św. Jana Pawła II, Rzeczną, Grunwaldzką, Św. Jana Nepomucena, 3 Maja w kierunku Rynku.

*Uwaga! Trasa biegu posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

 

ZOBACZ TRASĘ PRZEMYSKIEJ PIĄTKI DLA HOSPICJUM

 

 

PPDH 2017 fot. Agata Czereba.jpegPrzemyska Piątka dla Hospicjum - edycja ubiegłoroczna. fot. Agata Czereba

 

 

Przemyska Piątka dla Hospicjum, organizowana jest na rzecz powstającego w Przemyślu Centrum Hospicyjno-Opiekuńczego BETANIA im. Św. Łazarza, które będzie się mieścić w jednym z pustych budynków po byłym szpitalu wojskowym, a prowadzić je będzie Stowarzyszenie Katolickie Rycerskie i Szpitalne Bractwo św. Łazarza z Jerozolimy. Obiekt ten wymaga jednak dużych nakładów finansowych. Poza biegiem Stowarzyszenie cyklicznie organizuje w mieście akcję pn. "Przemyskie Pola Nadziei", z której dochód również wspiera powstające hospicjum.

 

 

Chcesz się zapisać? Jeszcze możesz to zrobić! Jak?  Kliknij TUTAJ.

 

 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli:

Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma

oraz

Metropolita Przemyski Arcybiskup Adam Szal

 

Piątka.jpeg

 

 

Agata Czereba

Opublikował(a):  Data publikacji: 05-09-2018 12:21 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 05-09-2018 12:39

Na skróty