10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przed nami 7. Przemyskie Święto Ulic!

Już od siedmiu lat, wrzesień w naszym mieście kojarzy się nie tylko ze spadającymi z drzew kasztanami oraz powrotem do szkoły… Znakomitym pomysłem na oficjalne zakończenie wakacji okazało się bowiem celebrowanie niezwykłego święta – Przemyskiego Święta Ulic - i to ulic nie byle jakich, bo właśnie tych, które znajdują się w samym sercu Prastarego Nadsańskiego Grodu.

 

Pomysłodawcy i inicjatorzy imprezy co roku przedstawiają wachlarz pomysłów, dzięki którym na ulice Kazimierza Wielkiego i Franciszkańską powróciłyby dawne tradycje kupieckie, a przedsiębiorcy działający w najbliższej okolicy Rynku Starego Miasta poczuli się jak jedna wielka rodzina. W związku z powyższym, co roku, w każdy drugi wrześniowy weekend zapraszamy przemyślan do wspólnej zabawy.

 

 

Tradycją Przemyskiego Święta Ulic stało się podzielenie wydarzenia na dwie części:

 

Pierwszą –  Hip-Hop’ową – podczas której, na wszystkich sympatyków rymów, bitów i nieskończonej pozytywnej energii, czekać będzie nie tylko czołówka lokalnej sceny hip-hopowej - EROES, YONGSOUL i KAZEN, ale także znany i uwielbiany przez wszystkich wielbicieli polskiego rapu - PLANBE!

 

plakat plan be (2).jpeg

 

 

Drugi dzień wydarzenia (tj. niedzielę, 9 września) zdominują atrakcje, które z pewnością zadowolą całe pokolenia przemyślan:

 

O godzinie 15.00 spod Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu wyruszy niezwykle rozśpiewany i roztańczony Korowód Królewski, który jak zwykle prowadzić będzie nie kto inny, a sam Król Kazimierz Wielki. Barwny orszak przejdzie ulicami Franciszkańską i Kazimierzowską, by wprowadzić jego uczestników do serca naszego miasta, a tam - jak zwykle - na małych i dużych czekać będzie mnóstwo atrakcji:

Jarmark, dla najmłodszych m.in.: konkurs na najpiękniejszą koronę, zabawy, dmuchańce i malowanie buziek. Dla ich mam (i nie tylko) możliwość wizyty w  mobilnym salonie kosmetycznym, w którym wizażystki INGLOT-a zademonstrują najnowsze makijażowe trendy, kosmetyczne tricki oraz sztandarowe produkty firmy INGLOT, a dla tatusiów – niezwykły pokaz Transformers Led Robot Show.

 

Ponadto na scenie ustawionej w Rynku Starego Miasta wystąpią dla Państwa:

  • Koralik
  • ALIVE
  • FUNKY JOBO
  • 5KM

 

oraz gwiazda wieczoru - znany z takich przebojów jak: „Moja panienka”, „Z lewa do prawa” i „Co tu jest grane” – NOWATOR!

 

Święto Ulic.jpeg

 

 

Przemyskie Święto Ulic już w ten weekend!

Nie możecie tego przegapić!

 

 

IMG_9961.jpeg

 

 

Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Przemyśla - Robert Choma

 

Organizatorami „Przemyskiego Święta Ulic” są : Stowarzyszenie dla Przemyśla „Regia Civitas”  przy współpracy: Urzędu Miasta Przemyśla, Miejskiego Domu Kultury w Przemyślu, Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki  ZAMEK oraz lokalnych stowarzyszeń, firm i kupców.

 

Głównym organizatorem tegorocznej edycji Hip Hop Jam jest "Stowarzyszenie Młodość ze Sztuką”,  w organizacji wspiera je również "Stowarzyszenie dla Przemyśla REGIA CIVITAS".

 

 

IMG_9847.jpegUbiegłoroczne Święto Ulic. Fot. Kamil Krukiewicz

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 04-09-2018 10:54
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 07-09-2018 13:07