4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przemyski WTZ skończył 25 lat działalności.

25 lat temu - 1 lipca 1993 roku rozpoczął swoją działalność w Przemyślu Warsztat Terapii Zajęciowej w Spółdzielni Niewidomych "START". Jubileusz w obecności licznie zgromadzonych gości 29 sierpnia br. uroczyście obchodzili kadra i uczestnicy WTZ na deskach sceny Centrum Kulturalnego w Przemyślu. W imieniu Prezydenta Miasta Przemyśla gratulacje z okazji rocznicy działalności i życzenia na kolejne lata złożył Zastępca Prezydenta Janusz Hamryszczak, przemyską Radę Miejską reprezentował jej Wiceprzewodniczący Janusz Zapotocki. Uczestnicy Warsztatu zaprezentowali także różnorodny program artystyczny przygotowany przez siebie.

WTZ realizuje zadania z zakresu rehabilitacji społecznej i zawodowej zmierzające do ogólnego rozwoju i poprawy sprawności niezbędnych do prowadzenia przez osobę  niepełnosprawną „niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia - na miarę jej indywidualnych możliwości". Uczestnikami  WTZ są osoby niepełnosprawne o znacznym i umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, które posiadają wskazania do terapii.

Warsztat Terapii Zajęciowej jest placówką pobytu dziennego. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 7 – 14 i prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę w następujących pracowniach: komputerowej, plastyczno - muzycznej, gospodarstwa domowego, krawiecko - wikliniarskiej, nauki zawodu, robótek ręcznych, usprawnienia fizycznego,bukieciarsko - plecionkarska.Obecnie na rehabilitacji w WTZ przebywa 40 osób.

 

 

zdjęcia: Witold Wołczyk

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 29-08-2018 15:22
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 29-08-2018 15:45