13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przemyśl nagrodzony w konkursie ”Aktywna Gmina”

 Gmina Miejska Przemyśl zajęła II miejsce w konkursie ”Aktywna Gmina”, którego organizatorem jest Fundacja Aktywni. Konkurs ten odbywa się w cyklu półrocznym i obejmuje sezon wiosenno-letni oraz jesienno-zimowy. Pod koniec ubiegłego roku Przemyśl został wyróżniony w tym konkursie. Celem przedsięwzięcia było wyłonienie regionów, które najbardziej dbają o popularyzację sportu, rekreacji i aktywnego trybu życia na swoim terenie. Komisja konkursowa brała pod uwagę wszelkie imprezy sportowo-rekreacyjne, których organizatorami, współorganizatorami, sponsorami są gminy. Konkurs w szczególności dotyczy kursów, zajęć, szkoleń, konkursów i zawodów sportowych z zakresu sportu powszechnego i rekreacji, a także promowania aktywności ruchowej na terenie gmin.

 Nagrodą za zajęcie II miejsca są: Puchar, nieodpłatne szkolenie przeprowadzone przez Fundację Aktywni dla 3 instruktorów Nordic Walking oraz 3 instruktorów Gymstick. Ponadto nagrody rzeczowe w postaci sprzętu rekreacyjno-sportowego. Miejsce I zajęła Gmina Kozienice z województwa mazowieckiego, natomiast miejsce III ex-quo zajęły Gmina Kraków oraz Gmina Nysa.
 Nordic Walking - jest to najbardziej naturalna aktywność ruchowa - czyli marsz wzbogacony o uruchomienie obręczy barkowej poprzez użycie specjalnie zaprojektowanych kijów. Kije te są pewnym połączeniem kijów trekkingowych i od nart biegowych. Specjalne uchwyty umożliwiają przeniesienie obciążeń walking i odciążenie zarówno stawów kolanowych, jak i kręgosłupa.
 Gymstick - jest dostępny w czterech różnych poziomach oporu gum, które można dobrać do sprawności fizycznej ćwiczącego. Opór gum waha się od 1 do 25 kilogramów. Przybór ten jest nowoczesnym sposobem jednoczesnego treningu wytrzymałości, gibkości jest bezpieczny i łatwy w użyciu, ponieważ jest zaprojektowany dla wszystkich, bez względu na kondycję fizyczną.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGAktywna Gmina (46,14KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 13-06-2007 13:01
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-06-2009 11:38