29 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Finisaż wystawy "Podwodny świat"

27 sierpnia 2018 r.  - „Podwodny świat” – finisaż wystawy fotografii Piotra Kliszcza, spotkanie z autorem, pokaz filmów i fotografii.

banerek wystawa Piotra Kliszcza10.jpeg
Wystawa fotografii Piotra Kliszcza z zawodu ortopedy i traumatologa zatytułowana „Podwodny świat” eksponowana była w Galerii Baszta Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK przez dwa miesiące. Na zakończenie, w poniedziałek 27 sierpnia odbył się finisaż z udziałem autora prac, podczas którego prezentowane były filmy z podwodnych obserwacji przyrody oraz – dodatkowo, oprócz tych prezentowanych na wystawie – podwodne fotografie.

Podczas spotkania Piotr Kliszcz opowiadał w interesujący i sugestywny sposób o swojej pasji. Fotografuje od 7 roku życia, nurkuje od 15 lat – „wykonałem ponad 600 nurkowań w wodach o temperaturze od 0 º do 30º i o bardzo różnej przejrzystości. Głębokość nurkowań to zwykle do 20-30 m (strefa światła i najbogatszego życia), ale są również zdjęcia z głębokości 57 m. Oczarowany pięknem podwodnej przyrody pragnę zaprezentować chwile złapane w oko obiektywu podczas ponad 200 nurkowań w różnych miejscach Adriatyku, Morza Czerwonego, Morza Północnego, Morza Śródziemnego, stawów, kamieniołomów i jezior Polski, Czech i Słowacji”. Piotr Kliszcz swoje zdjęcia prezentował już na wystawach w Rzeszowie, Krakowie, Lublinie, Leżajsku i Jarosławiu. W końcu przyszedł czas na Przemyśl – z czego przybyli na to spotkanie nie kryli zadowolenia.

 

 

Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński

 

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 28-08-2018 13:54