1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Otwarcie wystawy Remigiusza Truchanowicza "Chasydzi inaczej"

 W dniu 11 czerwca o godz. 11.00 w Przemyskiej Bibliotece Publicznej otwarta została wystawa Remigiusza Truchanowicza zatytułowana: „Chasydzi inaczej …”. Wystawa została otwarta w ramach V Edycji Wielokulturowego Festiwalu Galicja. Chasydyzm był i jest ruchem religijno-mistycznym, który powstał na terenach dawnej wschodniej Polski w XVIII wieku i rozpowszechnił się następnie wśród Żydów zaboru rosyjskiego i austriackiego. Nazwa pochodzi od wyrazu chasid, co oznacza pobożny.

Remigiusz Truchanowicz

 Remigiusz Truchanowicz [1975]-studia w latach 2000-2005 w Zaocznym Studium Fotografii Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Dyplom w Pracowni Fotografii Reklamowej prof. ASP Andrzeja P. Florkowskiego. Realizacje projektów dla Poznańskiego Ośrodka Telewizji-scenografie do programów publicystycznych. Współpraca z Targami Poznańskimi. Współorganizator realizacja projektów artystycznych w Polsce. Od 2001 prowadzi agencję reklamową - realizacje z zakresu fotografii mody.

 

 

 

 

Wybrane wystawy:

- 2003 Mięso - Galeria Handlowa M1, Poznań [katalog]
- 2002 Obrazy realności - Galeria Miejska Arsenał, Poznań [katalog]
- 2001 Kalirama, Kopalnia Sztuki/Salon Voila IV-Kopalnia Thorez, Wałbrzych [katalog]
- 1999 Centrum Kultury "Zamek" w Poznaniu - wystawa zbiorowa


Grzegorz Karnas
Wydział Kultury Promocji i Turystyki

Dodał: Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGRemigiusz Truchanowicz

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl