-3 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Tragedia w Leszczawie Dolnej pod Przemyślem. Prezydent Miasta Przemyśla składa kondolencje rodzinom ofiar

Dzisiejszej nocy w Leszczawie Dolnej pod Przemyślem wydarzył się tragiczny wypadek. Ukraiński autokar wycieczkowy relacji Lwów – Budapeszt – Wiedeń wypadł z zakrętu, przebił barierę energochłonną, zsunął się ze skarpy i dachował... W wypadku trzy osoby straciły życie, a 54 inne są poszkodowane - z czego dziewięć jest w stanie ciężkim.

 

W akcji ratunkowej brało udział kilkanaście jednostek Ratownictwa Medycznego z Przemyśla, Jarosławia, Sanoka, Leska i Ustrzyk Dolnych, 12 zastępów Jednostek Ratowniczo Gaśniczych oraz wozy dowodzenia z komendy Wojewódzkiej PSP w Rzeszowie i Komendy Miejskiej w Przemyślu, a także kilka jednostek OSP z pobliskich miejscowości.

Wszyscy poszkodowani w wypadku zostali przewiezieni do okolicznych szpitali, w tym także do Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu. W przemyskim szpitalu znalazło się w sumie 30 osób. Przebywają na oddziałach: chirurgii, ortopedii, chirurgii dzieci, laryngologii i urologii. Jak zapewniają lekarze – ich stan jest stabilny.

 

Poruszeni tą straszną tragedią Prezydent Miasta Przemyśla - Robert Choma wraz ze swoim zastępcą Januszem Hamryszczakiem spotkali się dziś rano z przedstawicielami Zarządzania Kryzysowego w Powiecie oraz odwiedzili przemyski Szpital, do którego trafiła znaczna część poszkodowanych w wypadku.

 

Prezydent Miasta Przemyśla - Robert Choma oraz Zastępcy Prezydenta - Janusz Hamryszczak i Grzegorz Hayder składają kondolencje rodzinom, przyjaciołom i bliskim ofiar wypadku. Dziękują też wszystkim zaangażowanym w akcję ratunkową i zapewniają, że miasto dołoży wszelkich starań, by poszkodowani mieli zapewnioną jak najlepszą opiekę medyczną.

 

 

 

fot. Paweł Bugira.jpeg

 

tekst: Agata Czereba

fot. Paweł Bugira

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 18-08-2018 10:49
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 18-08-2018 13:40