14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

„Twoje podatki na miejskie wydatki” - Sprawdź, na co idą Twoje pieniądze

Na naszej stronie internetowej znalazła się nowa zakładka - "TWOJE PODATKI NA MIEJSKIE WYDATKI". Dzięki niej, każdy z mieszkańców Przemyśla może w niezwykle prosty sposób dowiedzieć się, w jakim stopniu przyczynia się do rozwoju swojego miasta, płacąc w nim podatki.

 

na co idą moje pieniądze2.png

 

Od dziś Przemyślanie mogą dowiedzieć się, w jaki sposób miasto rozporządza ich pieniędzmi z podatku w 2017 roku. Każdy, kto chciałby sprawdzić jakie środki z jego podatku przeznaczane są np. na oświatę i wychowanie,  administrację publiczną, turystykę, kulturę czy ochronę zdrowia może to zrobić w niemalże dziecinnie prosty sposób. Wystarczy, że zupełnie anonimowo zaznaczy na suwaku wysokość swojego miesięcznego wynagrodzenia „na rękę” (netto). I już po chwili otrzyma precyzyjną odpowiedź.

 

na co idą moje pieniądze.png

 

Ponadto, na tej samej podstawie każdy z nas dowie się ile wynosi podatek, który trafia do budżetu w przeliczeniu na 1 dzień albo 1 miesiąc.

Co więcej – na stronie znajdziecie informacje o aktualnej liczbie ludności w naszym mieście oraz o planowanych dochodach miasta na 2018 rok, a także kwotowe i procentowe wyszczególnienie wszelkich wpływów składających się na budżet miasta w danym roku.

 

na co idą moje pieniądze1.jpeg

 

Wszystkich, którzy chcą zobaczyć „na co idą ich pieniądze”, zapraszamy na stronę:

"TWOJE PODATKI NA MIEJSKIE WYDATKI"

 

 

na co idą moje pieniądze gł.png.jpeg

 

 

Agata Czereba

fot. pixabay.com

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 17-08-2018 10:34
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 17-08-2018 10:54