10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

"Karykatura w muzeum - muzeum w karykaturze"

1 czerwca br. w Muzeum Historii Miasta i na Rynku Starego Miasta odbyła się akcja plastyczna "Karykatura w muzeum - muzeum w karykaturze". Długi na 40 metrów podkład papierowy służył dzieciom do rysowania karykatur, o historii których wcześniej w Wielkiej Izbie Muzeum opowiadała pomysłodawczyni akcji – Grażyna Stojak. W trakcie spotkania można było również zobaczyć niedawno otwartą wystawę o Franciszku Zalewskim, który obok fotografii i muzyki pasjonował się także karykaturą.

Dzieciom na Rynku podczas rysowania towarzyszył korowód strojów historycznych przygotowanych, jako prace dyplomowe uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Przemyślu, a które przedstawione zostały dzięki uprzejmości dyrektora Andrzeja Olejnika. Stroje prezentowane były przez uczniów z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3 w Przemyślu, pod okiem Pani Renaty Chruszcz i Małgorzaty Majgier.

 

Realizatorami akcji byli pracownicy z Muzeum Historii Miasta Przemyśla, oddziału Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej.

 

 

źródło: Grażyna Stojak Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej
dodał: Witold Wołczyk
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGKarykatura w muzeum - muzeum w karykaturze

JPGKarykatura w muzeum - muzeum w karykaturze

JPGKarykatura w muzeum - muzeum w karykaturze

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl