5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zapraszamy na Wincentiadę! [WIDEO]

Jedno z najważniejszych świąt w roku, święto każdej przemyślanki i każdego przemyślanina – Dni Patrona Miasta Przemyśla Świętego Wincentego, szerzej znane jako WINCENTIADA - w tym roku obchodzić będziemy przez trzy dni!

 

Wszystkich – zarówno mieszkańców starego nadsańskiego grodu, jak i turystów - serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

 

 

Jak co roku z tej okazji wiele się wydarzy…

 

Wincentiada info MIJAL I RYBINSKI_(830_x_950).jpeg

 

Jutro (w piątek, 17 sierpnia) zapraszamy Państwa na Zamek Kazimierzowski. To właśnie tam o godzinie 18.00 odbędzie się pokaz filmu Jana Miszczaka pt. „Przemyskie świątynie”. Zaraz po pokazie, o godzinie 18.30 na scenie przemyskiego Zamku w koncercie „Polskie piosenki różnych pokoleń” wystąpią: ANDRZEJ RYBIŃSKI, MATEUSZ MIJAL oraz Zespół 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich „Szarotki”. Następnie zachęcamy do wybrania się na niezwykły, bo fotograficzny spacer ulicami jednego z najpiękniejszych miast w Polsce – bowiem już o godzinie 20.00 (również w zamkowych wnętrzach) odbędzie się pokaz slajdów Piotra Michalskiego, zatytułowany „Przemyskie ulice”. Gdyby jednak tego dnia brakowało komuś sportowych emocji, zapraszamy na stadion KS „CZUWAJ”. To właśnie na nim, wzorem lat ubiegłych o puchar Wincentiady zmagać się będą dwie drużyny piłkarskie -  Drużyna Samorządowców oraz Prawników.

 

program 17 tresc.jpeg

 

 

A w sobotę… 

 

program 18 tresc.jpeg

 

Niedziela należeć będzie do gwiazd muzyki. Jako pierwszy w multimedialnym spektaklu muzycznym pt. „Klenczon Poemat Rockowy” wystąpi Marek Piekarczyk, zaś tegoroczną WINCENTIADĘ zakończy występ zespołu AFROMENTAL!

 

program 19 tresc.jpeg

 

Do zobaczenia!

 

 

Już po raz trzeci w historii wydarzenia WINCENTIADZIE towarzyszyć będzie Finał Ogólnopolskiej Akcji Caritas  „TORNISTER PEŁEN UŚMIECHÓW”.

 

tornister caritas.jpeg

 

 

Do wspólnego świętowania zapraszają:

Prezydent Miasta Przemyśla

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „Zamek”

Klasztor OO. Franciszkanów w Przemyślu

 

PLAKAT WIN 2018.jpeg

 

 

 

Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 16-08-2018 15:01
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 16-08-2018 15:19