7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Odbył się przemyski odcinek "Kwietnego Biegu"

W sobotę 2 czerwca br. już po raz drugi odbył się przemyski etap „Kwietnego Biegu”. Około godziny 5.40 w miejscowości Pikulice doszło do przekazania szarfy przez biegaczy reprezentujących gminę Fredropol. Po pamiątkowym wspólnym zdięciu, sztafeta ruszyła. Przemyski odcinek prowadził Robert Preisner, któremu towarzyszyli Grzegorz Praczyński, Gracjan Sas, Zdzisław Lipski i Jakub Dziumak. Do sztafety dołączyli również uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Przemyślu. Trasa przemyskiego odcinka kwietnego biegu liczyła około 11 km.

Około godziny 7.30 w Hureczku biegacze przekazali szarfę biegaczom reprezentującym gminę Medyka. Przez większą część odcinka przemyskiego biegaczom dopisywała pogoda, końcowe kilometry biegacze pokonywali w deszczu.
W granicach Miasta Przemyśla bieg zabezpieczany był przez funkcjonariuszy Policji i Straży Miejskiej, na odcinku pokonywanym przez Gminę Medyka zabezpieczeniem zajęła się Policja, Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej i Ochotnicza Straż Pożarna z Medyki.
„Kwietny Bieg 2007” wystartował 26 maja 2007 o godzinie 17:00 ze Słubic. Sztafeta w 15 dni obiegnie Polskę i 10 czerwca zakończy się w Słubicach. IV „Kwietny Bieg” przebiega wzdłuż granic Polski, a jego celem jest upamiętnienie 28 rocznicy Pierwszej Pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do kraju, która stanowiła przełomowy moment w dziejach Narodu Polskiego.Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji - "KWIETNY BIEG 2007"


Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opublikował:  | Data publikacji: 04-06-2007 08:47
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 24-03-2009 10:12