10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Niedaleko osiedla Kmiecie trwa bezwykopowa modernizacja sieci wodociągowej

Magistrale wodociągowe zaopatrujące w wodę mieszkańców miasta Przemyśla budowane były kilkadziesiąt lat temu i coraz częściej ulegają awariom, co pociąga za sobą duże utrudnienia dla przemyślan oraz spore straty finansowe dla Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Ostatnia potężna awaria magistrali wodociągowej miała miejsce w lipcu tego roku na ulicy Wybrzeże Marszałka Józefa Piłsudskiego. Uwzględniając powyższe, Zarząd PWiK-u podjął decyzję o renowacji magistrali wodociągowych...

 

 

Rankiem, 8 sierpnia br. Grzegorz Hayder oraz Janusz Hamryszczak - Zastępcy Prezydenta Miasta Przemyśla spotkali się przy ulicy Browarnej, na której w chwili obecnej trwają prace związane z renowacją starej – a co za tym idzie, niezwykle awaryjnej magistrali wodociągowej Ø 500 o długości około 850 metrów - na odcinku od ulicy Ostrowskiej do pętli autobusowej przy Wybrzeżu Ojca Świętego Jana Pawła II.

 

 

 

 

Renowacja prowadzona jest metodą bezwykopową i polega na wprowadzeniu do wyczyszczonego wcześniej przewodu wodociągowego rękawa wykonanego z kompozytu filcowo-szklanego i żywic epoksydowych. Żywice epoksydowe pod wpływem temperatury utwardzają się do postaci stałego i długotrwałego tworzywa sztucznego. Po zakończeniu montażu, rękaw jest samoczynną, posiadającą własną sztywność obwodową mówiąc obrazowo - rurą w rurze. Zastosowanie technik bezwykopowych w porównaniu do metod tradycyjnych pozwala zaoszczędzić czas i koszt realizacji inwestycji a przede wszystkim jest mniej uciążliwe dla lokalnej społeczności.

 

 

 

Zakończenie prac zaplanowano na połowę września br.  Koszt remontu wyniesie ponad 1.600.000 zł.

 

 

publikacja/zdjęcia: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 08-08-2018 12:55
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 08-08-2018 13:10