18 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Kolejny sukces Koralika! Tym razem zespół wytańczył „Złotą Jodłę” na Festiwalu w Kielcach!

Zespół Taneczny „Koralik”, działający na co dzień w Centrum Kulturalnym w Przemyślu pod okiem Doroty Pantuły-Ferlejko, odniósł kolejny spektakularny sukces! Podczas odbywającego się w dniach od 12 do 22 lipca, w stolicy województwa świętokrzyskiego 45. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej, zdobył  Złotą Jodłę, czyli pierwsze (!) miejsce w kategorii inscenizacji i miniatur tanecznych. Zespół w Kielcach reprezentowało dwanaście tancerek w wieku od 10 do 17 lat. Podczas imprezy dziewczęta zaprezentowały inscenizację taneczną pt. „Tajemnica Katedry Notre Dame”. 

 

fot. D. Pantuła - Ferlejko (7).jpeg

 

W tegorocznej edycji Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach, udział wzięło blisko 500 młodych artystów z Polski i Ukrainy. Rywalizowali oni o nagrody, którymi od lat są - Złota, Srebrna i Brązowa Jodła. Trofea zostały wręczone w sobotę, 21 lipca, podczas odbywającego się w tym dniu uroczystego Koncertu Galowego, będącego jednocześnie podsumowaniem 10 dni intensywnych warsztatów i koncertów. Koncert finałowy odbył się w kieleckim amfiteatrze Kadzielnia. Na deskach Kadzielni „Koralik” oprócz zwycięskiej inscenizacji wykonał także choreografię, która została przygotowana podczas warsztatów tanecznych.

 

 

 

 

Ponadto kielczanie mieli okazję podziwiać występy Koralika także podczas koncertów odbywających się na kieleckim Rynku.

 

 

 

 

W ciągu dziesięciu równie przyjemnych co intensywnych dni, młode artystki doskonaliły swój warsztat pod okiem znakomitych konsultantów – Anny Budnickiej na zajęciach baletu, Jacka Wazelina – z tańca Broadway Jazz oraz Pawła Żołądka – podczas warsztatów tańca współczesnego.  

 

 

 

 

Wszystkie występy, które zostały zaprezentowane podczas uroczystej gali nagrywane były przez  Polską Telewizję i niebawem będzie można obejrzeć je na kanale TVP ABC.

 

mala_zlota_jodla_-_1.jpeg

 

fot. D. Pantuła - Ferlejko (3).jpeg

 

 

 

 

 

 

publikacja: Agata Czereba

zdjęcia: Dorota Pantuła-Ferlejko

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 03-08-2018 10:15
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 03-08-2018 10:44