10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przemyślanie rozpoczęli 38. Przemyską Archidiecezjalną Pielgrzymkę na Jasną Górę [ZDJĘCIA]

W środę, 4 lipca rozśpiewane grupy pątników z Przemyśla wyruszyły w 38. Przemyską Archidiecezjalną Pielgrzymkę na Jasną Górę. Hasło przewodnie tegorocznych rekolekcji brzmi “Żyć z Maryją w Duchu Świętym” i nawiązuje ono do hasła bieżącego Roku Kościelnego.

 

Pielgrzymkę zainaugurowała uroczysta msza święta oprawiona w tutejszej Bazylice Archikatedralnej. Zaraz po niej, trzy grupy – św. Jacka, św. Józefa oraz św. Kazimierza udały się na pątniczy szlak. Po kilku dniach wędrówki do pątników z nadsańskiego grodu dołączą pielgrzymi z Leska, Jarosławia, Leżajska, Brzozowa, Przeworska, Łańcuta i Krosna.

 

fot_A_Czereba (10).jpeg

 

Łącznie 11 grup w niespełna dwa tygodnie pokona blisko 380 kilometrów. Codziennie będą przemierzać ok. 40 kilometrów, by już 15 lipca móc stanąć przed Cudownym Obrazem Jasnogórskiej Pani.

 

fot_A_Czereba (13).jpeg

 

Zgodnie z przyjętą tradycją, co roku przemyscy pątnicy odprowadzani są na pielgrzymi szlak przez włodarzy miasta. W tym roku swoją duchową wędrówkę rozpoczęli wspólnie z Januszem Hamryszczakiem - Zastępcą Prezydenta Miasta oraz Dariuszem Łapą - Sekretarzem Miasta.

 

 

JPEGPielgrzymka na Jasną Górę.jpeg

 

tekst i zdjęcia: Agata Czereba

 

 

 

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 05-07-2018 10:25
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 06-07-2018 07:41