-0.7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Artyści Przemyśla Niepodległej - ZAPROSZENIE

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na wystawę z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości zrealizowaną ze zbiorów Galerii Sztuki Współczesnej w Przemyślu.

 

Wystawa dostępna będzie od 6 lipca do 29 sierpnia br. w Galerii Sztuki Współczesnej w Przemyślu (ul. Tadeusza Kościuszki 3).

 

 

BWA 2.jpeg

 

 

Ojczyzna – ważne słowo.

Czym była dla nas kiedyś, a czym jest dzisiaj? Co oznacza i jaką ma wartość? Czy jest nią wspólnota języka, kultury, historii czy religii? Dla jednych odpowiedź jest oczywista, dla innych wymaga chwili refleksji. Są jednak podstawowe wartości, których nie można przecenić – niezależnie od bieżących uwarunkowań i sytuacji. Te wartości pozwoliły nam odzyskać niepodległość, która nie ma alternatywy i decyduje o tożsamości każdego z nas.

Ojczyzna to miejsce w którym żyjemy, nasz kraj, rodzina, kultura i historia. Często tragiczna, skomplikowana. Suma tych wartości, wewnętrzna identyfikacja jest tym, co nas łączy w chwilach szczególnych, wymagających jednoznacznych decyzji. Przypadająca w tym roku 100. rocznica odzyskania przez nasz kraj – Polskę niepodległości jest wyjątkową okazją do artystycznej manifestacji.

 

Wystawa Artyści Przemyśla Niepodległej – przygotowana z kolekcji Galerii Sztuki Współczesnej w Przemyślu, jest prezentacją doświadczeń przemyskiego środowiska artystycznego, tworzącego tutaj kulturę na przestrzeni dziesięcioleci, przy pomocy uniwersalnego języka obrazów. To także próba zmierzenia się z upływającym czasem i odpowiedzią na wiele zasadniczych pytań, które były i nadal pozostają ważne dla każdego z nas.

 

Janusz J. Cywicki

Kurator wystawy

 

BWA 1.jpeg

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl