Artyści Przemyśla Niepodległej - ZAPROSZENIE

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na wystawę z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości zrealizowaną ze zbiorów Galerii Sztuki Współczesnej w Przemyślu.

 

Wystawa dostępna będzie od 6 lipca do 29 sierpnia br. w Galerii Sztuki Współczesnej w Przemyślu (ul. Tadeusza Kościuszki 3).

 

 

BWA 2.jpeg

 

 

Ojczyzna – ważne słowo.

Czym była dla nas kiedyś, a czym jest dzisiaj? Co oznacza i jaką ma wartość? Czy jest nią wspólnota języka, kultury, historii czy religii? Dla jednych odpowiedź jest oczywista, dla innych wymaga chwili refleksji. Są jednak podstawowe wartości, których nie można przecenić – niezależnie od bieżących uwarunkowań i sytuacji. Te wartości pozwoliły nam odzyskać niepodległość, która nie ma alternatywy i decyduje o tożsamości każdego z nas.

Ojczyzna to miejsce w którym żyjemy, nasz kraj, rodzina, kultura i historia. Często tragiczna, skomplikowana. Suma tych wartości, wewnętrzna identyfikacja jest tym, co nas łączy w chwilach szczególnych, wymagających jednoznacznych decyzji. Przypadająca w tym roku 100. rocznica odzyskania przez nasz kraj – Polskę niepodległości jest wyjątkową okazją do artystycznej manifestacji.

 

Wystawa Artyści Przemyśla Niepodległej – przygotowana z kolekcji Galerii Sztuki Współczesnej w Przemyślu, jest prezentacją doświadczeń przemyskiego środowiska artystycznego, tworzącego tutaj kulturę na przestrzeni dziesięcioleci, przy pomocy uniwersalnego języka obrazów. To także próba zmierzenia się z upływającym czasem i odpowiedzią na wiele zasadniczych pytań, które były i nadal pozostają ważne dla każdego z nas.

 

Janusz J. Cywicki

Kurator wystawy

 

BWA 1.jpeg

 

 

Opublikował(a):  Data publikacji: 04-07-2018 10:14 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 04-07-2018 10:18

Na skróty