15 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Trójka muszkieterów na rowerach pomaga Gladiatorom

Co łączy nauczycielkę angielskiego z IV LO w Przemyślu, z przedszkolanką i kierowcą busa mieszkającymi i pracującymi w Wiedniu?  Miłość do jazdy na rowerze i ogromne serca!

 

Pierwsza, to Ewelina Furtyk – przemyślanka, która oprócz tego, że zawodowo związana jest z jednym z przemyskich „ogólniaków” współpracuje także z Uczniowskim Klubem Sportowym „Gladiator”, któremu pomaga w różnego rodzaju tłumaczeniach na język angielski – głównie tych dotyczących strony internetowej Gladiatorów. Karolina Gwóźdź i Artur Wroński także pochodzą z Przemyśla. Co prawda aktualnie mieszkają i pracują w stolicy Austrii, ale nieprzerwanie utrzymują stały kontakt z rodziną i przyjaciółmi z Polski i kiedy tylko mogą, odwiedzają swoje strony.

 

Ewelina Futryk.jpegNa zdjęciu Ewelina Futryk - pomysłodawczyni i główna "siła napędowa" akcji (fot. Agata Czereba)

 

Ewelina na swoich dwóch kółkach przemierza nie tylko ścieżki okalające jej rodzinne miasto. Na swoim koncie ma też dalekie wyprawy, a właściwie jedną – razem z bratem i kolegą przejechała już trasę z Przemyśla nad polskie morze. W tym roku postanowiła to powtórzyć. W poście zamieszczonym na popularnym serwisie społecznościowym, próbowała zachęcić znajomych do wspólnej wyprawy, jednak przez długi czas nie znalazł się nikt, kto zechciałby rzucić wszystko i ot, tak wyruszyć przed siebie… Pewnego dnia okazało się, że Karolina i Artur są gotowi na przeżycie rowerowej przygody. Kiedy już przyszło im omawiać szczegóły wyprawy zdecydowali, że jednak chcieliby, aby tej z pewnością niezapomnianej eskapadzie towarzyszyło coś jeszcze… Postanowili połączyć przyjemne z pożytecznym i pomóc. Pomóc tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują.

 

 

 

Ewelina, Karolina i Artur - nasi dzielni "Trzej muszkieterowie" ;-)

 

Ewelina, Karolina i Artur pragną zachęcić wszystkich przemyślan (i nie tylko) do wsparcia akcji pn. Przekaż Piątaka dla Przedszkolaka, a konkretnie do wpłacania dowolnych kwot, które docelowo zostaną przeznaczone na rozbudowę specjalistycznej bazy edukacyjnej dla niepełnosprawnych intelektualnie przedszkolaków ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Przemyślu.

 

przekaż piątaka dla przedszkolaka.jpeg

 

CHCESZ WESPRZEĆ AKCJĘ? KLIKNIJ TUTAJ!

 

Rowerzyści marzą o tym, by za każdy przejechany przez nich kilometr na koncie SOSW nr 1 w Przemyślu pojawiła się złotówka. Wpłaty (dowolnej kwoty) może dokonać właściwie każdy. Organizatorzy przedsięwzięcia zachęcają do włączenia się do akcji nie tylko osoby prywatne – mile widziani są też lokalni przedsiębiorcy, którzy zechcieliby wesprzeć finansowo ten niewątpliwie szczytny cel, albo wspomóc rowerzystów przed którymi długa i wymagająca droga…

 

Tak więc jeśli chcielibyście dokonać wpłaty na konto przedszkolaków z Przemyśla lub macie możliwość przekazania Ewelinie, Karolinie i Arturowi artykułów niezbędnych do przeżycia podczas tak wyczerpującej drogi (np. napojów, odżywek), zachęcamy do kontaktu z ► Eweliną Futryk lub ► Tomaszem Bandrowiczem – nauczycielem w SOSW nr 1 i trenerem Gladiatorów.

 

Ewelina, Artur i Karolina wyruszą z Przemyśla rankiem 10 lipca. Planują oni pokonać dziennie około 160 kilometrów. Cała trasa Przemyśl – Gdynia to blisko 800 km. Podróż w jedną stronę ma trwać około 5 dni!

 

Trzymamy kciuki za naszych dzielnych bohaterów oraz za przemyślan, by nie wahali się ani chwili i chętnie pomogli w spełnieniu marzeń Eweliny, Karoliny i Artura oraz niepełnosprawnych intelektualnie przedszkolaków z SOSW nr 1 w Przemyślu!

 

 

Agata Czereba

 

 

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 03-07-2018 15:38
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 03-07-2018 21:41