22 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Afromental i Piekarczyk gwiazdami tegorocznej Wincentiady

Co prawda dopiero przywitaliśmy lato, ale przecież każdy z nas doskonale wie, że wszystko co dobre – szybko się kończy…  Tak więc nim się obejrzymy nadejdzie sierpień, a z nim… Jak co roku, przyjdzie czas na WINCENTIADĘ, czyli święto patrona każdego przemyślanina – Świętego Wincentego. WINCENTIADA to uroczystość, której niezmiennym elementem jest Msza Święta oraz procesja ulicami miasta z relikwiami patrona. Pozostałe składowe ewoluują w kierunku tradycyjnego jarmarku. Do najlepszych jarmarcznych tradycji należą konkursy, zabawy dla dzieci i dorosłych, występy kuglarzy, teatrów ulicznych, wystawianie straganów z okazjonalnymi towarami, wata cukrowa czy bańki mydlane…

 

wincentiada pasek.jpeg

 

Tegoroczna edycja, podobnie jak wszystkie poprzednie obfitować będzie w ogromną ilość takich atrakcji, a zwieńczeniem każdego dnia będzie widowisko artystyczne...

 

W sobotę, 18 sierpnia wystąpi Teatr Formy Józefa Markockiego z Wrocławia w widowisku „Via Regia – HISTORIE NA SZLAKU ŚW. JAKUBA”

Teatr Formy.jpeg

 

Niedziela (19 sierpnia) należeć będzie do gwiazd muzyki. Jako pierwszy w multimedialnym spektaklu muzycznym pt. „Klenczon Poemat Rockowy” wystąpi Marek Piekarczyk

Piekarczyk.jpeg

 

Zaś tegoroczną WINCENTIADĘ zakończy występ zespołu AFROMENTAL

afromental.jpeg

 

Już po raz trzeci w historii wydarzenia WINCENTIADZIE towarzyszyć będzie Finał Ogólnopolskiej Akcji Caritas  „TORNISTER PEŁEN UŚMIECHÓW”.

tornister caritas.jpeg

 

 

Do zobaczenia w Przemyślu!

 

Wincentiada-info-owykonawcach2_820_x_1690.jpeg

 

 

Organizator imprezyPrzemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK już dziś zaprasza wszystkich wystawców, sklepikarzy, artystów i rękodzielników do zgłaszania chęci uczestnictwa w imprezie: 

 

 

Zapraszamy Państwa do zaprezentowania:

  • tradycyjnego rękodzieła artystycznego i ludowego rzemiosła
  • lokalnych i regionalnych produktów spożywczych wyrabianych metodami tradycyjnymi
  • innych usług
  • stoiska komercyjne

 

Warunkiem uczestnictwa Wystawcy w imprezie jest przesłanie w nieprzekraczalnym terminie – do 10 sierpnia 2018 r. wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszenia uczestnictwa, co jednoznaczne jest z zaakceptowaniem regulaminu organizacji stoisk wystawienniczych dołączonego do niniejszego formularza i stanowiącego jego integralną część oraz wniesienie do dnia 14 sierpnia 2018 r. opłaty określonej w regulaminie imprezy.

 

Z powodu ograniczonej liczby miejsc wystawienniczych o przyznaniu stoiska i zakwalifikowaniu udziału Wystawcy decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Jeżeli mają Państwo pytania lub inne propozycje prosimy o kontakt pod nr tel./fax (016) 678-50-61 w. 24

w godz. 8.00-15.00 lub pod adresem

e-mail: art@kultura.przemysl.pl

 

DOKUMENTY DO POBRANIA:

DOCRegulamin-stragany-WINCENTIADA-2018.doc

DOCKarta-zgloszenia-stragany-WINCENTIADA-2018.doc

DOCInformacje-ogolne-stragany-WINCENTIADA-2018-1.doc

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 02-07-2018 11:27
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 02-07-2018 11:47