-1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Miasto podpisało porozumienie z PGNiG. Firma będzie pomagać w poprawie jakości powietrza.

26 czerwca br. w Urzędzie Miejskim w Przemyślu Janusz Hamryszczak - Zastępca Prezydenta Miasta podpisał z Dyrektorem Biura Sieci Sprzedaży Południe PGNiG - Pawłem Sławką porozumienie w sprawie współpracy na rzecz poprawy jakości powietrza atmosferycznego w nadsańskim grodzie.

 

Główną ideą podpisanego we wtorek porozumienia jest eliminacja (zarówno w domach prywatnych, jak i firmach) palenisk lub kotłowni na paliwo stałe. W owej umowie PGNiG zobowiązuje się do kompleksowego wsparcia mieszkańców miasta Przemyśla, które rozpoczynałoby się już na etapie projektowania i realizacji inwestycji związanej z instalacją wewnętrzną.

 

Ale to nie wszystko – firma chce wesprzeć mieszkańców miasta Przemyśla także w  kwestiach finansowych – posiada ona bowiem wachlarz produktów związanych z dofinansowaniem*, które może wynieść nawet 3 tysiące złotych**. Pomoc w tym zakresie można uzyskać w przemyskim Biurze Obsługi Klienta PGNiG mieszczącym się przy ul. 3 Maja 4.

 

logo-top-barwy-narodowe.png

*szczegóły na stronie www.pgnig.pl lub w BOK

**w przypadku posiadaczy Karty Dużej Rodziny

 

fot. Agata Czereba (1).jpeg

 

„Podpisanie dzisiejszej umowy jest kolejną pozytywną „cegiełką” odnowionej półtorej roku temu  przez Prezydenta Miasta - Roberta Chomę niezwykle dobrej współpracy z PGNiG-iem. Umowa ta w pełni koresponduje z tak zwanym drugim życiem gazowego złoża „Przemyśl”. Tym razem wchodzimy w obszar ochrony środowiska, a konkretnie jakże ważnej dla nas wszystkich ochrony przed zanieczyszczeniem powietrza - z czym w naszym mieście oraz w wielu innych miastach w Polsce, gdzie ta substancja mieszkaniowa jest bardzo stara i gdzie dominuje opalanie paliwem stałym jest ogromny problem. Nasza współpraca ma przynieść efekt w ograniczeniu niskiej emisji poprzez przyłączanie się m.in. do paliwa gazowego”powiedział Janusz Hamryszczak – Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla.

 

fot. Agata Czereba (3).jpeg

 

„To porozumienie zobowiązuje nas do współpracy w zakresie likwidacji w mieście palenisk opalanych paliwem stałym. Z naszej strony deklarujemy się pomóc mieszkańcom, którzy chcieliby skorzystać z paliwa gazowego.  Nasza pomoc polegać będzie głównie na tym, że będziemy wspierać ich przede wszystkim w procesie przyłączeniowym, ale także będziemy pomagać przy projektowaniu oraz realizacji inwestycji związanej z instalacją wewnętrzną  (jeśli chodzi o sieć gazową w budynku).” tłumaczył Paweł Sławka – Dyrektor Biura Sieci Sprzedaży Południe.

 

fot. Agata Czereba (4).jpeg

 

Ponadto obie strony zadeklarowały prowadzenie wspólnych, a także indywidualnych (również z udziałem innych podmiotów) , inicjatyw i działań edukacyjno-informacyjnych adresowanych do zarządców nieruchomości, projektantów, aktualnych i potencjalnych inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych oraz lokalnej społeczności, na temat efektywnych, a przede wszystkim przyjaznych środowisku źródeł ciepła.

 

 

 

tekst/zdjęcia: Agata Czereba

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 26-06-2018 15:04
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 26-06-2018 15:33