17 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

„Z archiwum fotoreportera” – Wołodymyr Dubas – legenda ukraińskiego fotoreportażu w Małej Galerii Fotografii – ZAPRASZAMY

W imieniu organizatorów - Jana Jarosza - dyrektora Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej oraz Jacka Szwica - komisarza wystawy, serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii prawdziwej legendy ukraińskiego fotoreportażu - Wołodymyra Dubasa zatytułowanej „Z archiwum fotoreportera”.

 

 

- Mała Galeria Fotografii (Przemyśl, Rynek 9) - Piątek – 22 czerwca br. – godzina 17.00 -

 

 

dubas 1.jpeg

 

Wołodymyr Dubas fotografią zajmuje się od początku lat sześćdziesiątych. W 1969 roku ukończył wydział druku fotograficznego Politechniki Lwowskiej. Od 1968 roku członek Lwowskiego Ludowego Klubu Fotograficznego "Karpaty". Od 1971 do 2017 roku, jako fotoreporter pracował w lwowskich gazetach.

 

Od 50 lat aktywnie uczestniczy w różnych konkursach fotograficznych i salonach fotograficznych na Ukrainie i za granicą. Fotografie Dubasa były eksponowane w 50 krajach świata. Brał udział w ponad 300 międzynarodowych wystawach i salonach fotograficznych pod patronatem FIAP (Międzynarodowa Federacja Sztuki Fotograficznej), której jest honorowym członkiem.

Wołodymyr Dubas jest członkiem Narodowego Związku Artystów Fotografików Ukrainy i przewodniczącym Lwowskiego Związku Artystów Fotografików.

 

Dubas.jpeg

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 19-06-2018 09:03
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 19-06-2018 09:14