13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Uczestnicy konferencji naukowej UR i RIO z wizytą w Przemyślu

W piątek, 15 czerwca w Przemyślu gościli uczestnicy dwudniowej Konferencji Naukowej pt. „Skuteczność działania, a problem zadłużenia jednostek samorządu terytorialnego”, zorganizowanej przez Wydział Ekonomii Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Regionalną Izbę Obrachunkową w Rzeszowie.

 

Poza licznymi sesjami, wykładami i dyskusjami, w programie wydarzenia znalazł się także wyjazd studyjny, który połączony został ze zwiedzaniem najatrakcyjniejszych miejsc i zabytków Podkarpacia. W ramach wycieczki, uczestnicy konferencji odwiedzili Przemyśl, w którym odkrywali jego uroki i zwiedzali najpopularniejsze atrakcje turystyczne znajdujące się na terenie nadsańskiego grodu. Ekonomiści podczas wizyty w Przemyślu spotkali się także z Zastępcą Prezydenta Miasta – Grzegorzem Hayderem, który opowiedział gościom o historii miasta, o tym jak zmieniało się ono na przestrzeni lat, o jego mieszkańcach, atutach i problemach.

 

fot. A_Czereba (5).jpeg

 

Odbywająca się w dniach 14 i 15 czerwca br. w stolicy Podkarpacia Konferencja Naukowa jest już trzecim takim spotkaniem, które w całości poświęcone jest problematyce finansów jednostek i samorządu terytorialnego. Owo przedsięwzięcie stanowi znakomitą okazję do wymiany poglądów i doświadczeń pomiędzy środowiskiem nauki i przedstawicielami samorządu terytorialnego w zakresie poprawy zarządzania finansami w sektorze samorządowym.  

 

 

 

 

Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 15-06-2018 15:36