7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Już jutro "Bieszczadzkie Lato z Książką", a w nim m.in. spotkanie z Henrykiem Sawką!

Serdecznie zapraszamy Państwa na niezwykłe spotkanie z nietuzinkowym człowiekiem - rysownikiem, satyrykiem i ilustratorem – Henrykiem Sawką.  

Wydarzenie odbędzie się w sobotę (16 czerwca), o godzinie 12.00 w Sali Kominkowej Zamku Kazimierzowskiego. Spotkanie poprowadzi Jerzy Kisielewski.

 

Spotkaniu w ramach Bieszczadzkiego Lata z Książką towarzyszyć będzie wystawa prac Henryka Sawki.

- wstęp wolny -

 

16 06 2018 hENRYK Sawka.jpeg

 

 

Henryk Sawka – znakomity polski rysownik i satyryk. Na stałe współpracuje z NEWSWEEKIEM. Debiutował w tygodniku „itd.”. Laureat najbardziej prestiżowych nagród: „Złotej Szpilki” i „Złotego Medalu Satyrykonu”.

Wnikliwy obserwator sceny politycznej i obyczajów Polaków. Przywiązuje dużą wagę do tekstu twierdząc, że rysunek bywa niekiedy pre-tekstem do dymka. Rysując korzysta z technik tradycyjnych oraz nowoczesnych narzędzi multimedialnych.

 

Miłośnik tenisa i jeździectwa – Mistrz Polski Artystów w Ujeżdżeniu. Wielokrotny juror przeglądów kabaretowych m.in. PaKi oraz SZPAKa. Autor tekstów satyrycznych i parodii. Założyciel zespołu „Sawka Klezmer Band”. Autor felietonów radiowych „Panie Sawka weź Pan to narysuj” i filmów rysunkowych „Wstawki Sawki”. Fan: koni huculskich oraz westernowych rasy Quarter Horse; Woody`ego Allena i Quentina Tarantino.

Jego oryginalne prace można zobaczyć w autorskiej galerii w Szczecinie, na stronie Sawka.pl oraz oczywiście na łamach Newsweek`a.

 

16-06-2018-Sawka-do-mixu-vert.jpeg

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 15-06-2018 13:37