16 °C
 • PL
 • EN
 • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Gladiatorzy znów udowodnili, że są niezrównani! 9 medali niezwykłych sportowców z Przemyśla!

To był wspaniały długi weekend dla naszych sportowców i trenerów. W dniach 9-12 czerwca br. UKS Gladiator Przemyśl brał udział w XI Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych – Katowice, Chorzów, Mikołów.

 

W zawodach wystąpiło 1000 (!) zawodników z 18 Oddziałów Regionalnych, 340 trenerów i opiekunów oraz ogromna rzesza wolontariuszy, sędziów, organizatorów. Niezmiennie od wielu lat uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Przemyślu, zawodnicy na co dzień trenujący w klubie Gladiator byli bardzo mocnym elementem kadry Podkarpackiego Oddziału Olimpiad Specjalnych.

 

GLADIATORZY NA OLIMPIADZIE (19).jpeg

 

Wśród siedemdziesięcioosobowej reprezentacji znaleźli się:

 • Kamila Guziec - bocce
 • Piotr Wojdyła - bocce
 • Krzysztof Czajka - kolarstwo
 • Łukasz Zaleski – kolarstwo
 • Mateusz Fejdasz - pływanie

 

Trenerami grupy kolarskiej byli Rafał Mach i Piotr Pająk, a delegatem technicznym Bocce podczas Igrzysk - Tomasz Bandrowicz.  

Uczestnicy zawodów przywitani zostali w Katowickim Spodku, miejscu magicznym, niepowtarzalnym, elektryzującym kibiców. Ceremonię otworzyła Prezes Olimpiad Specjalnych Polska Anna Lewandowska. Gala obfitowała w ciekawe występy artystyczne w tym znakomity koncert grupy Long&Junior.

 

GLADIATORZY NA OLIMPIADZIE (20).jpeg

 

Rywalizacja sportowa prowadzona była na obiektach sportowych w trzech miastach – w Katowicach, Chorzowie i Mikołowie. Wspaniałe areny, doskonale przygotowane sprzyjały osiąganiu znakomitych wyników. Dodatkowym „smaczkiem” Igrzysk było typowanie reprezentacji Olimpiad Specjalnych Polska na XV Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi w 2019 roku, gdzie szanse na wyjazd będą mieli w drodze losowania złoci medaliści.

 

GLADIATORZY NA OLIMPIADZIE (5).jpeg

 

Sportowa walka rozpoczęła się następnego dnia od preeliminacji. Trasa rowerowa zaskoczyła uczestników. Poprowadzona w okolicy Stadionu Śląskiego była świetnie przygotowana jednak trudna i wymagająca, niespotykana do tej pory na oficjalnych zawodach Olimpiad Specjalnych. Interwałowy charakter trasy postawił ciężkie warunki kolarzom, jednak były one równe dla wszystkich. Odcinki sprinterskie, ostre nawroty, podjazdy i szybkie zjazdy to elementy, z którymi należało się zmierzyć.

Pływacy rywalizowali na basenie AWF Katowice, natomiast Bocce rozgrywane było na boiskach hali sportowej Stadionu Śląskiego. Warunki były doskonałe, świetna organizacja, doskonałe zabezpieczenie i niepowtarzalna atmosfera, którą tworzyli kibice, rodzice, opiekunowie i wolontariusze…

 

GLADIATORZY NA OLIMPIADZIE (1).jpeg

 

Przemyscy Gladiatorzy po raz kolejny potwierdzili doskonałe przygotowanie, nad którym pracują przecież przez cały rok. To właśnie regularność, systematyczność i pełne zaangażowanie w treningi, każdego z naszych dzielnych sportowców są kluczem do sukcesu i wzorem dla innych. Nieocenionym było również mocne wsparcie i doping rodziców, obecnych tam na miejscu w czasie Igrzysk. Dodatkowo nasza reprezentacja mogła liczyć na wsparcie wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Przemyślu - Roberta Bala, który na zaproszenie klubu przybył na Ceremonię Otwarcia oraz gorąco dopingował przemyślanom w pierwszym dniu zawodów.

 

GLADIATORZY NA OLIMPIADZIE (4).jpeg

 

Ogromnym sukcesem zakończyły się starty zawodników Gladiatora. Reprezentacja z Grodu nad Sanem wywalczyła podczas XI Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych łącznie 9 medali w tym:

 

BOCCE

 • Kamila Guziec – złoto /gra singlowa/, brąz /gra deblowa/
 • Piotr Wojdyła – złoto /gra singlowa/, 4 miejsce /gra deblowa/

 

KOLARSTWO

 • Krzysztof Czajka – brąz /jazda na czas 1 km/, brąz /jazda na czas 5 km/
 • Łukasz Zaleski – srebro /jazda na czas 500 m/, piąte miejsce /jazda na czas 1 km/

 

PŁYWANIE

 • Mateusz Fejdasz – złoto /25m grzbiet/, srebro /, srebro /sztafeta 4x25m dowolnym/, brąz /25m dowolnym/

 

 

Serdecznie gratulujemy naszym wspaniałym, niezwykle dzielnym młodym sportowcom oraz ich niezrównanym trenerom!

Brawo Wy!

 

 

 

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 15-06-2018 12:04
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 21-06-2018 10:41