7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Jedyny taki chór – znowu ZŁOTE PASMO dla chóru TRIOLA z „Szesnastki”!

Podczas corocznego Konkursu Chórów Szkolnych Regionu Podkarpacia w Rzeszowie, CHÓR TRIOLA ze Szkoły Podstawowej nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich  w Przemyślu ponownie  zdobył   ZŁOTE PASMO ! Jest to już czwarte Złote Pasmo, obok dwóch SREBRNYCH, jakimi może poszczycić się Triola wraz ze swoją dyrygentką – panią Joanną Cioch.

scan_dyplomu_zlote_pasmo_2018.jpeg

Wspólna euforia i łzy szczęścia po ogłoszeniu wyników były bezcenne ! Dla takich chwil warto wspólnie ciężko pracować ! Wielkie gratulacje dla naszych wspaniałych chórzystów ! Sukces jest tym większy, że Triola stanął  na scenie obok chórów, które wygrywają ogólnopolskie konkursy.

ACH 2018- Rzeszów1.jpeg

Tegoroczny konkurs odbył się na scenie Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, w ramach ogólnopolskiego projektu „Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska”, w którym chór i dyrygent uczestniczą od ośmiu lat, wciąż się doskonaląc.

dsc_0081.jpeg

Chór TRIOLA  dał się już poznać przez kilkanaście lat przemyskiej publiczności podczas  różnorodnych koncertów: na Zamku  Kazimierzowskim, w plenerze, w kościołach oraz w szkole. Zdobył sobie grono wiernych fanów. Dobrze, że jest coraz więcej ludzi, którzy obok wysokiego poziomu wykonawczego i pięknego  brzmienia chóru dostrzegają także walory pozamuzyczne (profilaktyczne, wychowawcze, psychologiczne) tego rodzaju zajęć pozalekcyjnych w powszechnej szkole.

dsc_0071.jpeg

 Podziękowania należą się dyrektorowi PCKIN Zamek, pani Renacie Nowakowskiej, bez której udział chóru w programie „Akademia Chóralna” byłby po prostu niemożliwy.

 

 

Opublikował: Paweł Bugera | Data publikacji: 06-06-2018 09:07
Modyfikował: Paweł Bugera | Data modyfikacji: 06-06-2018 09:07