15 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Za nami drugi Przemyski Festiwal Teatralny „Bajkowe Wzgórze” [Galeria zdjęć]

Druga już edycja Przemyskiego Festiwalu Teatralnego „Bajkowe Wzgórze”, podobnie jak pierwsza, przechodząc do archiwum pamięci zapadła w niej z pewnością głęboko u wszystkich, którzy mieli okazję w niej uczestniczyć. Udowodniła również, że organizatorzy, którymi są Przemyskie Centrum Kultury i Nauk ZAMEK i Teatr S.A.N. z Przemyśla przekuli znakomity pomysł w równie znakomite święto teatru dedykowane nie tylko najmłodszym mieszkańcom naszego miasta.

 

Bajkowe Wzgórze II (11).jpegPodczas Festiwalu, który odbył się na scenie Zamku Kazimierzowskiego i trwał trzy dni wystąpili kolejno: współorganizator Festiwalu Teatr S.A.N. z Przemyśla w przedstawieniu „Jaś, Małgosia i…”, Teatr Nemno z Rzeszowa z bajką „Królowa Śniegu”, Teatr Opowieści z Walizki z Dukli w widowisku „Hiena Lola” oraz uczniowie przemyskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, którzy zaprezentowali miniatury teatralne oraz teatralne interpretacje znanych wierszy.

 

 

Przemyski Festiwal Teatralny „Bajkowe Wzgórze”, który zapewne zapisał się już na stałe w kalendarzu imprez naszego miasta niesie - z cała stanowczością trzeba to podkreślić  - pozytywne przesłanie i jest ze wszech miar godny polecenia. Polecamy go wszystkim, tym małym, większym i tym największym. „Bajkowe Wzgórze” jest festiwalem bez ograniczeń wiekowych, ponieważ dobra zabawa jest dla wszystkich.

 Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

fot. Tomasz Beliński i Piotr Pruchnicki 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl