10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przemyskie Orlątka na "pudle" w III Międzynarodowym Festiwalu Piłki Dziecięcej w Rymanowie Zdroju! Ich „Mamuśki” także pokazały pazurki…

To był znakomity weekend dla najmłodszych piłkarzy UKS Orlik Przemyśl, którzy wzięli udział w dwudniowym turnieju odbywającym się w ramach III Międzynarodowego Festiwalu Piłki Dziecięcej w Rymanowie Zdroju.

 

Nasi chłopcy z rocznika 2009 w gronie 18 zespołów podzielonych na trzy grupy pokazali charakter. Drużyna UKS Orlik Przemyśl w dniach 19 i 20 maja br. pomimo braków kadrowych spisała się znakomicie na tle naprawdę mocnych zespołów.” – powiedział Henryk Łaskarzewski - trener Orlątek.

 

Orlik w Rymanowie Zdroju (9).jpeg

 

Pierwszego dnia zmagań przemyski Orlik rozegrał pięć spotkań. Doznał tylko jednej porażki z Sandecją, ale już wygrywając z pozostałymi, zameldował się w grupie złotej, gdzie przyszło mu zmierzyć się nie z byle kim, a najlepszymi dziecięcymi zespołami w Polsce (jak i za granicą).

 

Tam również chłopcy doznali tylko jednej porażki. Wygrali dwa mecze i dwa zremisowali. Ostatecznie sięgnęli po brązowe medale. Warto dodać, że bramkę z faworytami imprezy - Karpatami Lwów straciliśmy 15 sekund przed końcem spotkania przy naszym prowadzeniu 1 - 0 co dałoby nam drugie miejsce!” – podsumował trener H. Łaskarzewski.

 

 

 

Wyniki:


Orlik Przemyśl - Siarka Tarnobrzeg 5 - 4
Orlik Przemyśl - Sandecja Nowy Sącz 1 - 5
Orlik Przemyśl - Bruk - Bet Nieciecza 1 - 1
Orlik Przemyśl - Partizan Preszov 2 - 1
Orlik Przemyśl - Karpaty Lwów 1 - 1

 

Turniej wygrała drużyna Sandecji przed Karpatami Lwów oraz Orlikiem Przemyśl.

Ekipa z Przemyśla wystąpiła w składzie: Michał Talacha, Dawid Jaremczuk, Oskar Sienkiewicz, Antoś Jaroch, Szymon Pawliszak, Michał Cygan, Paweł Maliczowski, Oskar Baniecki , Oskar Januszke.

 

Trenerzy: Henryk Łaskarzewski oraz Mariusz Cygan (który w pierwszym dniu poprowadził drużynę z sukcesem do "złotej" grupy).

 

 

orlik logo.jpeg

 

 

„Mamuśki” z Przemyśla także pokazały pazurki w Rymanowie Zdroju!

 

Równie wspaniale jak najmłodsi adepci piłki nożnej z UKS Orlik Przemyśl, spisały się „Orlikowe Mamuśki". 19 i 20 maja br. walczyły one o „Puchar Bieszczadów” w Rymanowie Zdroju. Po dwudniowym "boju" przywiozły okazałe trofeum do Przemyśla!

 

Mecz rozpoczął się punktualnie o godzinie 17. Ależ się działo… Akcje niezwykle dynamicznie przenosiły się z bramki do bramki. Gospodynie imprezy już na samym początku ostro natarły i zmusiły do kapitulacji naszą niezawodną do tej pory Edytę. Po zmianie stron i reprymendzie naszego trenera Wojtka Pawłowskiego, na efekty nie trzeba było długo czekać. Wtedy to nasze Mamuśki zepchnęły do defensywy Rymanowianki, lecz w tym dniu szczęście przemyślankom nie sprzyjało, bo mimo dobrej gry, przeciwniczki (po kontrach) strzeliły kolejne bramki i wygrały ten mecz…” – opowiada Henryk Łaskarzewski.

 

Orlik w Rymanowie Zdroju (4).jpeg

 

Kolejną punktowaną dyscypliną turniejową był konkurs rzutów karnych, w którym „Mamuśki”  z Przemyśla z łatwością pokonały 3-1 „Mamuśki” z Rymanowa. Trzy fantastyczne, zwycięskie bramki należały do Iwony Horodeckiej, Doroty Pawłowskiej i Małgorzaty Banieckiej.

Drugiego dnia w ramach rymanowskich zawodów odbył się turniej bocce. Również w tej dyscyplinie przemyślanki okazały się być bezkonkurencyjne. W grze do trzech punktów wygrały 3-1 z zawodniczkami z Ukrainy, za co otrzymały kolejne punkty do klasyfikacji generalnej. To wszystko dało przemyskim „Mamuśkom” wygraną i Puchar Bieszczadów, który z ogromną radością i jeszcze większą dumą przywiozły do Przemyśla.

 

Orlik w Rymanowie Zdroju (2).jpeg

 

Skład "Mamusiek" z Orlika: Iwona Pyszkowska-Horodecka, Anna Bobrowicz, Edyta Majgier, Małgorzata Baniecka, Agnieszka Frydlewicz-Kłusek, Anna Sienkiewicz i Dorota Pawłowska.

Trener: Wojciech Pawłowski.

 

 

 

 

Naszym najmłodszym piłkarzom i ich dzielnym Mamusiom serdecznie gratulujemy oraz trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 28-05-2018 11:13
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 28-05-2018 11:53